Elektryczny trójkołowiec od japońskiego producenta

Rowery elektryczne są projektowane z myślą o dojazdach, rekreacji i przewożeniu lekkich ładunków. Stają się coraz popularniejsze, więc ich producenci wdrażają nowe rozwiązania. Japońska firma, Daga, zaprezentowała trójkołowy rower elektryczny z innowacyjnym sposobem ładunku.

Stroke to nowatorski projekt trójkołowca elektrycznego z możliwością wbudowania bagażnika w środku jego ramy, który może być zdemontowany i służyć jako walizka na kółkach. Opcjonalnie do ramy możliwe jest również zaczepienie np. kosza do przewożenia psa lub torby na zakupy. Pod ściągnięciu ładunku pojazd staje się lżejszy i bardziej poręczny. Natomiast dociążony przez bagaż zyskuje na stabilności, ponieważ środek ciężkości przesuwa się w najbardziej optymalne miejsce.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Stabilność roweru zwiększają także inne opcje konstrukcyjne. Typowy trójkołowiec przechyla się podczas jazdy po ostrych zakrętach. Ten zaprezentowany przez japońskiego producenta dwa koła ma zamontowane z przodu, co zapewnia mu lepszą przyczepność.

Stroke powstał z myślą o rynku krajowym Japonii i klientach indywidualnych, którzy będą go wykorzystywać jako alternatywny środek komunikacji po mieście, dlatego ma jeden z najniższych na świecie limitów prędkości dla roweru elektrycznego – 24 km/h (14,9 mph). Mimo to według firmy pojazd ten może znaleźć również zastosowanie na innych rynkach, np. służąc jako środek transportu do przewożenia lub dostarczania żywności lub paczek kurierskich. Zyskując na popularności, mógłby trafić również do klientów w Europie.

Póki co firma poszukuje dodatkowych funduszy na pełną produkcję tego trójkołowca. Wstępna cena jest jeszcze nie znana.