Elektryczny Volkswagen produkowany w Polsce?

Nowy dostawczy Volkswagen Crafter napędzany silnikiem elektrycznym prawdopodobnie będzie produkowany w Polsce. Według informacji, które ujrzały światło dzienne, jedynym konkurentem wielkopolskiej fabryki Volkswagena we Wrześni jest niemiecki Hanower.

Zarząd Volkswagena kontaktował się już z przedstawicielami polskiego rządu. W planach jest produkcja silników do nowego Craftera, w tym elektrycznego — właśnie w polskiej fabryce. Fabryka w Hanowerze miałaby za to przeprowadzać potrzebne testy i badania, których rezultaty byłyby przydatne w kontekście procesu produkcyjnego w wielkopolskiej Wrześni.

Dla Polski inwestycja Volkswagena jest bardzo ważna, biorąc pod uwagę chęć rozwoju szeroko pojętej elektromobilności. Według planów polskiego rządu sektor ten ma być szczególnie rozwijany, a wspomniana inwestycja VW mogłaby długofalowo pomóc w realizacji założeń. Fabryki samochodów elektrycznych w Polsce mogłyby także nieco ocieplić wizerunek Polski w Unii Europejskiej, postrzeganej jako jednego z największych trucicieli regionu. Dodatkowo, z pewnością wpłynęłoby to na zatrudnienie w województwie Wielkopolskim. Nie od dziś wiadomo, że korzystne statystyki i liczby są motorem napędowym wielu kampanii politycznych – tak więc można się spodziewać, że Volkswagen z przedstawicielami polskiego rządu finalnie dojdą do porozumienia.

Gdyby elektryczne samochody dostawcze Volskwagena okazały się sukcesem nie tylko produkcyjnym, ale również sprzedażowym, mogłoby to wpłynąć także na ograniczenie emisji spalin do atmosfery. Obecnie w Polsce najbardziej popularne są samochody z silnikami wysokoprężnymi – co kłóci się z dobrą jakością powietrza. Gdyby w dłuższym okresie elektryczne samochody dostawcze zainteresowały branżę spedycyjną – nadeszłaby pozytywna rewolucja z korzyścią dla nas wszystkich.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Rozstrzygnięciu przetargu na dostawę i montaż bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Żerań

Następny artykuł

Starbucks przechodzi na fotowoltaikę

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,