wiatraki

EnBW uruchamia kolejne siedem projektów wiatrowych

EnBW oddała do użytkowania we wrześniu aż cztery projekty wiatrowe w Niemczech. To rekordowa wartość. Łączna moc tych systemów wyniosła 70 MW.

Sześć z tych projektów znajduje się w Badenii Wirtembergii: w Dünsbach, Fichtenau, Rosenberg, Brettenfeld, Burgholz i w Aalen-Waldhausen. Siódmy znajduje się w Buchholz w Dolnej Saksonii.

Turbiny o mocy 3,3 MW każda, do budowy tych farm dostarczyły firmy Vestas i Nordex. Zamontowano je na wieżach o wysokości od 134 metrów do 164 metrów.

Firma dodaje, że dla projektów w Dünsbach, Burgholz, Brettenfeld i Langenburgu zostały specjalnie wybudowane stacje transformatorowe.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

W Osieku powstanie farma fotowoltaiczna na potrzeby Grupy Azoty Siarkopol. Kilkanaście tysięcy paneli wyprodukuje rocznie niemal 5 GWh energii

Grupa Azoty Siarkopol wybuduje w Osieku (woj. świętokrzyskie) gigantyczną farmę fotowoltaiczną na własne potrzeby. To pierwsza w Polsce inwestycja firmy we własną elektrownię. Farma powstanie na niezagospodarowanych terenach powstałych po wydobyciu siarki.

Ekwadorscy Indianie ochronili las Amazonii!

Pozytywne wieści napłynęły w tym tygodniu z Ekwadoru: plemię Waorani wygrało spór z rządem, który chciał przeznaczyć las Amazonii pod wydobycie ropy naftowej. To wzorcowy przykład na to, że nawet mała lokalna społeczność może sprzeciwić się niszczeniu środowiska naturalnego.