wiatraki

EnBW uruchamia kolejne siedem projektów wiatrowych

EnBW oddała do użytkowania we wrześniu aż cztery projekty wiatrowe w Niemczech. To rekordowa wartość. Łączna moc tych systemów wyniosła 70 MW.

Sześć z tych projektów znajduje się w Badenii Wirtembergii: w Dünsbach, Fichtenau, Rosenberg, Brettenfeld, Burgholz i w Aalen-Waldhausen. Siódmy znajduje się w Buchholz w Dolnej Saksonii.

Turbiny o mocy 3,3 MW każda, do budowy tych farm dostarczyły firmy Vestas i Nordex. Zamontowano je na wieżach o wysokości od 134 metrów do 164 metrów.

Firma dodaje, że dla projektów w Dünsbach, Burgholz, Brettenfeld i Langenburgu zostały specjalnie wybudowane stacje transformatorowe.

Dodaj komentarz


You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Chiny rosną w siłę, eksporterzy ropy tracą na znaczeniu

Chiny pełnią wiodącą rolę w dziedzinie energii odnawialnej i są obecnie największym na świecie producentem, eksporterem i instalatorem paneli słonecznych, turbin wiatrowych, baterii i pojazdów elektrycznych – tak wynika z najnowszego raportu Globalnej Komisji Geopolitycznej Przemian Energii, zaprezentowanego 11 stycznia w Abu Zabi. Na znaczeniu tracą liderzy rynku energetycznego opartego na paliwach kopalnych.