Enea z pompami ciepła i piecami akumulacyjnymi. Nowa oferta Enea Eco

Enea poszerzyła swoją ofertę o systemy ogrzewania elektrycznego – piece powierzchniowo-akumulacyjne. Sprzedawane są one w połączeniu z ofertą Enea Eco, która od początku zeszłego roku ma pomagać w walce ze smogiem, dzięki stosowaniu ogrzewania elektrycznego. Oferta Eco opiera się m.in. na niższych kosztach energii w godzinach nocnych.

Produkt stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie klientów poszukujących rozwiązań pozwalających na efektywne oraz komfortowe ogrzewanie swoich mieszkań. Piece powierzchniowo-akumulacyjne to nasza propozycja dla osób które troszczą się o środowisko – komentuje dyrektor departamentu sprzedaży w Enei, Bartosz Zieliński.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Piec oferowany przez Eneę pobiera energię przez jedynie 4-6 h w ciągu doby. Dzięki optymalizującym działanie sterownikom możliwe jest zredukowanie ilości pobieranej energii i pobieranie jej wtedy, gdy jest tańsza. Ma to szczególne znaczenie w starszych budynkach, gdzie instalacja elektryczna nie jest przystosowana do większego poboru mocy.

Wymieniając stare źródła ciepła na piece powierzchniowo-akumulacyjne, klienci Enei mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”. Jego celem jest ograniczenie emisji pyłów i zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne – komentuje Zieliński.

Oferowane przez spółkę piece są bezobsługowe i wyróżnia je prosty montaż oraz łatwość regulacji. Dzięki aplikacji LHZ APP piecem sterować można również zdalnie. Urządzenia te są bezpieczne i za sprawą niskiej temperatury obudowy stosować je można również w pomieszczeniach przeznaczonych dla dzieci.

W ofercie Enei znajdziemy także pompy ciepła dla budynków jednorodzinnych. Ich wykorzystanie pozwala na obniżenie rachunków za ogrzewanie domu i wody. Klienci Enei, którzy zdecydują się na ten zakup, mogą liczyć na rozszerzenie gwarancji o dodatkowy rok.

źródło: wnp.pl