Enefit podpisał umowę z Tesla Motors na dostawę energii elektrycznej

Enefit podpisał umowę z Tesla Motors na dostawę energii elektrycznej

Enefit podpisał umowę na dostawę energii elektrycznej dla firmy Tesla Motors Netherlands B.V. Enefit dostarczy blisko 1000 MWh energii do 4 stacji ładowania samochodów elektrycznych w Poznaniu, Katowicach, Ciechocinku i Kostomołach. Jeszcze w tym roku do użytku zostaną oddane kolejne 3 punkty.

Ubiegły rok i początek tego upłynęły pod hasłem dużej zmienności cen i zawirowań w energetyce. W tym wymagającym czasie Enefit dzięki dobrej strategii rynkowej był w stanie zapewnić ciągłość sprzedaży swoim klientem. Kontrakt podpisany z firmą Tesla Motors to dla nas kolejny dowód na rosnące zaufanie, jakim obdarzają nas klienci na polskim rynku. Cieszymy się, że możemy wspierać rozwój elektromobilności w Polsce – podkreślił Maciej Kowalski, dyrektor zarządzający Enefit w Polsce.

Kontrakt pomiędzy Tesla Motors, a firmą Enefit został podpisany na okres 12 miesięcy. Obejmuje dostawę blisko 1000 MWh energii elektrycznej do 4 stacji ładowania samochodów elektrycznych w Poznaniu, Katowicach, Ciechocinku i Kostomołach, czyli łącznie 16 słupków do ładowania pojazdów.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.