Energa dokona rewolucji w transporcie miejskim Torunia

Solaris Urbino 12

Spółka Energa sygnowała list intencyjny z przedstawicielami Torunia o współpracy na rzecz rozwoju elektromobilności na terenie miasta. Planowana współpraca ma na celu stworzenie programu rozwoju elektromobilności, która polegać ma na rozbudowie elektrycznych form publicznego transportu zbiorowego – w szczególności w ramach programu „E-bus”.

O nowy partnerstwie Torunia i Energi, które ma szanse na stałe zmienić model transportu miejskiego w jednym z najstarszych miast Polski, opowiada w specjalnym komentarzu dla portalu Świat OZE Rafał Woźnicki, zastępca dyrektora ds. infrastrukturalnych i energetycznych Urzędy Miasta w Toruniu.

Jak informuje Urząd Miasta, realizowany w Toruniu projekt planowany jest kilkuetapowo. Wpierw władze miasta i jednostki odpowiedzialne za transport publiczny we współpracy z ekspertami Energi przystąpiłyby do opracowania ramowego planu rozwoju elektromobilności w Toruniu. Obejmowałby wnikliwą analizę transportu publicznego w mieście, zwłaszcza rozkładu jazdy i obciążenia linii autobusowych wskazanych do obsługi przez e-autobusy. Wyniki analizy pozwoliłyby następnie na stworzenie optymalnego planu rozmieszczenia infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych – zarówno publicznych, jak i prywatnych. Jej budowa poprzedzona zostałaby szczegółowym studium wykonalności, uwzględniającym wszystkie niezbędne czynniki.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Na wakacje autem elektrycznym? Udało się, ale…

Następny artykuł

Nowe baterie zrewolucjonizują rynek samochodów elektrycznych?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,