Energa połowę nowych mocy ma z instalacji fotowoltaicznych

Energa w raporcie z czwartego kwartału 2017 roku odnotowała, że najwięcej jej nowych mocy OZE pochodzi z mikroinstalacji fotowoltaicznych. Do sieci niskiego i średniego napięcia przyłączono 4, 197 MW prądu ze słońca.

Łączna moc pozyskana z odnawialnych źródeł energii to 4,259 MW. Poza 553 instalacjami fotowoltaicznymi Energa zainwestowała również w dwie wiatrowe (7 kW), mikroelektrownie wodną (15 kW) i mikrobiogazownię (40 kW).

Czwarty kwartał nie wyróżnia się z trzech poprzednich 2017 roku. Zgodnie z chronologią odnotowano w nich 3,741 MW, 3,68 MW i 5,087 MW mocy z mikroinstalacji. Oznacza to, że w ciągu roku operator zyskał 5472 nowych odnawialnych źródeł energii, które w połączeniu ze starymi produkują 37,653 MW prądu.

Dodaj komentarz


You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Chiny rosną w siłę, eksporterzy ropy tracą na znaczeniu

Chiny pełnią wiodącą rolę w dziedzinie energii odnawialnej i są obecnie największym na świecie producentem, eksporterem i instalatorem paneli słonecznych, turbin wiatrowych, baterii i pojazdów elektrycznych – tak wynika z najnowszego raportu Globalnej Komisji Geopolitycznej Przemian Energii, zaprezentowanego 11 stycznia w Abu Zabi. Na znaczeniu tracą liderzy rynku energetycznego opartego na paliwach kopalnych.