Energa połowę nowych mocy ma z instalacji fotowoltaicznych

Energa w raporcie z czwartego kwartału 2017 roku odnotowała, że najwięcej jej nowych mocy OZE pochodzi z mikroinstalacji fotowoltaicznych. Do sieci niskiego i średniego napięcia przyłączono 4, 197 MW prądu ze słońca.

Łączna moc pozyskana z odnawialnych źródeł energii to 4,259 MW. Poza 553 instalacjami fotowoltaicznymi Energa zainwestowała również w dwie wiatrowe (7 kW), mikroelektrownie wodną (15 kW) i mikrobiogazownię (40 kW).

Czwarty kwartał nie wyróżnia się z trzech poprzednich 2017 roku. Zgodnie z chronologią odnotowano w nich 3,741 MW, 3,68 MW i 5,087 MW mocy z mikroinstalacji. Oznacza to, że w ciągu roku operator zyskał 5472 nowych odnawialnych źródeł energii, które w połączeniu ze starymi produkują 37,653 MW prądu.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Robotyka, automatyka, odpowiedzialne gospodarowanie zasobami – w Krakowie startuje Open Eyes Economy Summit

Po raz kolejny do Krakowa przyjadą myśliciele i działacze z całego świata, którzy wyznaczają nowe, a zarazem odpowiedzialne trendy w dziedzinach związanych z życiem codziennym. Tegoroczna edycja Open Eyes Economy Summit odbędzie się w dniach 20–21 listopada na terenie Centrum Kongresowego ICE. Podczas OEES będzie można wziąć udział w wykładach i dyskusjach związanych m.in. z najnowocześniejszymi technologiami, ochroną środowiska naturalnego oraz zagadnieniami związanymi z zieloną energią.