Energa wspólnie z Komfortem rozwija sieć stacji ładowania

Energa Obrót, spółka z grupy Energa, rozwija swoją sieć terminali do ładowania samochodów elektrycznych. Sprzedawca energii elektrycznej podpisał z siecią sklepów umowę o współpracy przy budowie nowego punktu ładowania samochodów elektrycznych. Ładowarka stanie w jeszcze w tym roku przy sklepie w Gdyni.

Sklepy Komfort to obecnie sieć ponad 160 salonów oferujących materiały podłogowe w całej Polsce. Polska firma stale się rozwija i powstają kolejne salony własne, jak i te prowadzone w systemie franczyzowym. Najnowszy terminal ładowania samochodów elektrycznych zostanie ulokowany w punkcie sklepu w Gdyni przy ul. Morskiej 48. Planowana łączna moc ładowarki to 44 kW. Punkt ładowania ma obsługiwać równocześnie dwa auta.

Jak zapowiada Dariusz Chrzanowski, wiceprezes zarządu Energi Obrotu, spółka planuje rozszerzenie współpracy i budowę kolejnych punktów ładowania – “Umowa ze sklepami Komfort dotyczy na razie jednej stacji, ale planujemy sukcesywne dostawianie kolejnych punktów w całej Polsce. Rozwój infrastruktury w obszarze elektromobilności to dla nas kluczowy projekt, dlatego bardzo cieszymy się, że udało nam się nawiązać współpracę w tym zakresie z tak dużym partnerem, jak sieć sklepów Komfort”

Energa posiada w Gdańsku siedem punktów ładowania aut elektrycznych. Spółka zamierza w 2019 stworzyć 54 stacje ładowania, a w planach ma przynajmniej 100 stacji do roku 2022 roku.

Dodaj komentarz


You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Chiny rosną w siłę, eksporterzy ropy tracą na znaczeniu

Chiny pełnią wiodącą rolę w dziedzinie energii odnawialnej i są obecnie największym na świecie producentem, eksporterem i instalatorem paneli słonecznych, turbin wiatrowych, baterii i pojazdów elektrycznych – tak wynika z najnowszego raportu Globalnej Komisji Geopolitycznej Przemian Energii, zaprezentowanego 11 stycznia w Abu Zabi. Na znaczeniu tracą liderzy rynku energetycznego opartego na paliwach kopalnych.