Energa wspólnie z Komfortem rozwija sieć stacji ładowania

Energa Obrót, spółka z grupy Energa, rozwija swoją sieć terminali do ładowania samochodów elektrycznych. Sprzedawca energii elektrycznej podpisał z siecią sklepów umowę o współpracy przy budowie nowego punktu ładowania samochodów elektrycznych. Ładowarka stanie w jeszcze w tym roku przy sklepie w Gdyni.

Sklepy Komfort to obecnie sieć ponad 160 salonów oferujących materiały podłogowe w całej Polsce. Polska firma stale się rozwija i powstają kolejne salony własne, jak i te prowadzone w systemie franczyzowym. Najnowszy terminal ładowania samochodów elektrycznych zostanie ulokowany w punkcie sklepu w Gdyni przy ul. Morskiej 48. Planowana łączna moc ładowarki to 44 kW. Punkt ładowania ma obsługiwać równocześnie dwa auta.

Jak zapowiada Dariusz Chrzanowski, wiceprezes zarządu Energi Obrotu, spółka planuje rozszerzenie współpracy i budowę kolejnych punktów ładowania – “Umowa ze sklepami Komfort dotyczy na razie jednej stacji, ale planujemy sukcesywne dostawianie kolejnych punktów w całej Polsce. Rozwój infrastruktury w obszarze elektromobilności to dla nas kluczowy projekt, dlatego bardzo cieszymy się, że udało nam się nawiązać współpracę w tym zakresie z tak dużym partnerem, jak sieć sklepów Komfort”

Energa posiada w Gdańsku siedem punktów ładowania aut elektrycznych. Spółka zamierza w 2019 stworzyć 54 stacje ładowania, a w planach ma przynajmniej 100 stacji do roku 2022 roku.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

PSPA: O 100% wzrosła liczba rejestracji samochodów elektrycznych w ujęciu rok do roku

Po polskich drogach porusza się już blisko 5,9 tys. samochodów elektrycznych. Mogą one korzystać z ponad 694 stacji ładowania – wynika z danych z Licznika elektromobilności, uruchomionego i aktualizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM). Z analiz wynika, że od stycznia do maja tego roku liczba rejestracji elektrycznych samochodów osobowych w Polsce wzrosła o 100% w porównaniu do analogicznego okresu w 2018 r.