Energa wspólnie z Komfortem rozwija sieć stacji ładowania

Energa Obrót, spółka z grupy Energa, rozwija swoją sieć terminali do ładowania samochodów elektrycznych. Sprzedawca energii elektrycznej podpisał z siecią sklepów umowę o współpracy przy budowie nowego punktu ładowania samochodów elektrycznych. Ładowarka stanie w jeszcze w tym roku przy sklepie w Gdyni.

Sklepy Komfort to obecnie sieć ponad 160 salonów oferujących materiały podłogowe w całej Polsce. Polska firma stale się rozwija i powstają kolejne salony własne, jak i te prowadzone w systemie franczyzowym. Najnowszy terminal ładowania samochodów elektrycznych zostanie ulokowany w punkcie sklepu w Gdyni przy ul. Morskiej 48. Planowana łączna moc ładowarki to 44 kW. Punkt ładowania ma obsługiwać równocześnie dwa auta.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Jak zapowiada Dariusz Chrzanowski, wiceprezes zarządu Energi Obrotu, spółka planuje rozszerzenie współpracy i budowę kolejnych punktów ładowania – “Umowa ze sklepami Komfort dotyczy na razie jednej stacji, ale planujemy sukcesywne dostawianie kolejnych punktów w całej Polsce. Rozwój infrastruktury w obszarze elektromobilności to dla nas kluczowy projekt, dlatego bardzo cieszymy się, że udało nam się nawiązać współpracę w tym zakresie z tak dużym partnerem, jak sieć sklepów Komfort”

Energa posiada w Gdańsku siedem punktów ładowania aut elektrycznych. Spółka zamierza w 2019 stworzyć 54 stacje ładowania, a w planach ma przynajmniej 100 stacji do roku 2022 roku.