Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Equinor wybuduje 816 MW farmę wiatrową u wybrzeży Nowego Jorku

Polski potencjał offshore

Equinor wybuduje 816 MW farmę wiatrową u wybrzeży Nowego Jorku

W wyniku wygranej aukcji, norweskie przedsiębiorstwo energetyczne Equinor otrzymało prawa do zagospodarowania dwóch stref pod budowę morskiej farmy wiatrowej o mocy 816 MW w pobliżu Long Island, w stanie Nowy Jork.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Equinor otrzymał prawa do terenów pod budowę morskiej farmy wiatrowej

Norweski koncern Equinor poinformował, że do wykonania zaprezentowanego projektu morskiej farmy wiatrowej będzie potrzebować od 60 do 80 turbin, które wyprodukują moc jednostkową na poziomie od 10 MW do 13,6 MW. Aktualnie na rynku nie są dostępne turbiny o tak dużej mocy. Koncern zakłada, że w perspektywie 2-3 lat, turbiny o mocy 10 MW znajdą się w sprzedaży. Inwestycja oszacowana została na około 3 mld dolarów i odpowie na zapotrzebowanie na energię około 500 tys. nowojorskich gospodarstw domowych. Spółka zobowiązała się do zainwestowania 60 mln dolarów w przygotowanie infrastruktury w nowojorskich portach mających obsługiwać planowaną budowę.

Equinor jest globalnym dostawcą energii, który działa w segmentach ropy, gazu oraz offshore realizując projekty w 38 krajach, w tym w Polsce z największą prywatną grupą energetyczną Polenergia.

Nowy Jork walczy ze zmianami klimatycznymi 

Władze Nowego Jorku zamierzają osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 roku. Parlamentarzyści stanu podejmują kroki, aby zrealizować cel w zakresie morskiej energetyki wiatrowej na poziomie 9 GW do 2023 roku. Przyjęta przez parlament ustawa “Climate and Community Act” zakłada redukcję emisji gazów cieplarnianych o 40 proc. do 2030 roku. Według szacunków, do 2100 roku połowa nieruchomości będzie narażona na zwiększone ryzyko sztormów, a 20 proc. ulic Dolnego Manhattanu zniknie pod powierzchnią wody.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.