Fabryki General Motors w Ohio oraz Indianie będą zasilane dzięki OZE

Zakłady produkcyjne General Motors w stanach Ohio oraz Indiana będą wypełniać swoje zapotrzebowanie na energię elektryczną za pomocą odnawialnych źródeł energii. Amerykański gigant motoryzacyjny ogłosił, że będzie otrzymywać energię elektryczną z farm wiatrowych o łącznej mocy 200 MW.

General Motors stanie się jedyną firmą wykorzystującą energię z farmy wiatrowej w Ohio, której moc ma planowo wynosić 100 MW. Kolejne 100 MW zostanie dostarczone z farmy wiatrowej HillTopper Wind Project w stanie Illinois.

Obie farmy wiatrowe mają zostać uruchomione do końca 2018 roku. Szacuje się, że między innymi dzięki nim GM będzie wypełniać 20% swojego całkowitego zapotrzebowania na energię.

Gratulujemy General Motors ogromnego korku naprzód oraz fantastycznego zaangażowania podczas Szczytu Klimatycznego w Nowym Jorku. Wszystko to udało się uzyskać ledwie rok po dołączeniu do grupy RE100 – powiedziała Helen Clarkson, dyrektor The Climate Group.

Dodaj komentarz


You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Chiny rosną w siłę, eksporterzy ropy tracą na znaczeniu

Chiny pełnią wiodącą rolę w dziedzinie energii odnawialnej i są obecnie największym na świecie producentem, eksporterem i instalatorem paneli słonecznych, turbin wiatrowych, baterii i pojazdów elektrycznych – tak wynika z najnowszego raportu Globalnej Komisji Geopolitycznej Przemian Energii, zaprezentowanego 11 stycznia w Abu Zabi. Na znaczeniu tracą liderzy rynku energetycznego opartego na paliwach kopalnych.