Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Fabryki General Motors w Ohio oraz Indianie będą zasilane dzięki OZE

Fabryki General Motors w Ohio oraz Indianie będą zasilane dzięki OZE

Zakłady produkcyjne General Motors w stanach Ohio oraz Indiana będą wypełniać swoje zapotrzebowanie na energię elektryczną za pomocą odnawialnych źródeł energii. Amerykański gigant motoryzacyjny ogłosił, że będzie otrzymywać energię elektryczną z farm wiatrowych o łącznej mocy 200 MW.

B1
Reklama

General Motors stanie się jedyną firmą wykorzystującą energię z farmy wiatrowej w Ohio, której moc ma planowo wynosić 100 MW. Kolejne 100 MW zostanie dostarczone z farmy wiatrowej HillTopper Wind Project w stanie Illinois.

Obie farmy wiatrowe mają zostać uruchomione do końca 2018 roku. Szacuje się, że między innymi dzięki nim GM będzie wypełniać 20% swojego całkowitego zapotrzebowania na energię.

Reklama

Gratulujemy General Motors ogromnego korku naprzód oraz fantastycznego zaangażowania podczas Szczytu Klimatycznego w Nowym Jorku. Wszystko to udało się uzyskać ledwie rok po dołączeniu do grupy RE100 – powiedziała Helen Clarkson, dyrektor The Climate Group.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.