Fabryki General Motors w Ohio oraz Indianie będą zasilane dzięki OZE

Zakłady produkcyjne General Motors w stanach Ohio oraz Indiana będą wypełniać swoje zapotrzebowanie na energię elektryczną za pomocą odnawialnych źródeł energii. Amerykański gigant motoryzacyjny ogłosił, że będzie otrzymywać energię elektryczną z farm wiatrowych o łącznej mocy 200 MW.

General Motors stanie się jedyną firmą wykorzystującą energię z farmy wiatrowej w Ohio, której moc ma planowo wynosić 100 MW. Kolejne 100 MW zostanie dostarczone z farmy wiatrowej HillTopper Wind Project w stanie Illinois.

Obie farmy wiatrowe mają zostać uruchomione do końca 2018 roku. Szacuje się, że między innymi dzięki nim GM będzie wypełniać 20% swojego całkowitego zapotrzebowania na energię.

Gratulujemy General Motors ogromnego korku naprzód oraz fantastycznego zaangażowania podczas Szczytu Klimatycznego w Nowym Jorku. Wszystko to udało się uzyskać ledwie rok po dołączeniu do grupy RE100 – powiedziała Helen Clarkson, dyrektor The Climate Group.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Gwiazdor serialu „Beverly Hills, 90210” został pochowany w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów

Luke Perry, aktor najbardziej znany z roli Dylana McKaya w serialu „Beverly Hills, 90210”, zmarł w marcu tego roku na skutek udaru. Sophie Perry, córka aktora, podzieliła się za pomocą mediów społecznościowych ostatnią wolą swojego ojca: był nią ekologiczny pochówek w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów.