Farma wiatrowa w Namibii na ukończeniu

elektrownia wiatrowa

Odnawialne źródła energii upowszechniają się nie tylko w Europie, ale również na Czarnym Lądzie. Coraz częściej inwestycje prowadzone są w krajach afrykańskich, dzięki czemu dostęp do energii elektrycznej staje się tam coraz bardziej powszechny. Jednym z takich projektów jest nowo powstająca farma wiatrowa w Namibii o mocy 5MW, która w najbliższym czasie zostanie przyłączona do krajowej sieci energetycznej.

Jan-Barend Scheepers, menedżer projektu, powiedział, że zostały już wzniesione cztery turbiny, a kolejna niedługo do nich dołączy. Największą przeszkodą podczas realizacji inwestycji okazał się brak potrzebnych części, które trzeba było sprowadzać. Na szczęście firmie Namport udało się dostarczyć wszystko na czas. Cała inwestycja w Luderitz opiewa na kwotę 13,6 miliona dolarów. Farma powstała dzięki przedsiębiorstwu Innosun Energy Holdings, które posiada inwestorów z Francji oraz Namibii.

Jak mówią inwestorzy, farma wiatrowa powstała nie tylko po to, by dostarczać energię, ale także aby zatrzymać pieniądze w kraju. Do tej pory Namibia płaciła duże kwoty za zakup energii elektrycznej swoich od sąsiadów – głównie z Republiki Południowej Afryki. Nowo powstały projekt zapewni siedemdziesiąt nowych miejsc pracy, a będzie ich jeszcze więcej, ponieważ w planach jest budowa kolejnej farmy wiatrowej oraz farmy solarnej o mocy 5 MW.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Niemcy podłączą East Anglia 1 do sieci

Następny artykuł

NFOŚiGW ogłasza drugi konkurs na kogenerację – tym razem dla klastrów energii

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,
  • wagi kontrolne
  • 23 mar 2015. Statyczne oraz dynamiczne wagi kontrolne.

    posnet.com.pl