Niemcy podłączą East Anglia 1 do sieci

Polski potencjał offshore

Niemiecka spółka Pfister dostarczy podmorski kabel, który ma posłużyć do podłączenia zarządzanej przez ScottishPower Renewables farmy wiatrowej East Anglia 1, znajdującej się na wschodnim wybrzeżu Wielkiej Brytanii.

Farma offshore East Anglia 1 składa się ze stu dwóch turbin produkcji Siemens Gamesa. Łączna moc systemu to 714 MW. Do sieci podłączona zostanie poprzez dwie stacje transformatorowe i łącze 66 kV.

Pfister blisko współpracuje z producentem kabli JDR, produkującym m.in. odlewane złącza do tego typu kabli, które pracować mogą w instalacjach o napięciu do 72,5 kV. Złącza te posiadają liczne certyfikaty, m.in. od DNV GL, a także mogą pracować pod wodą. Są w pełni bezpieczne, łatwe w instalacji i odporne zarówno na sól w wodach morskich, jak i promieniowanie UV.

Jak mówi Karl McFadden, kierownik tego projektu w firmie Pfister: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że naszym doświadczeniem i sprawdzonymi rozwiązaniami dla podmorskich linii wysokiego napięcia udało nam się przekonać ScottishPower Renewables”.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Politico: farmy wiatrowe stają się regularnym celem cyberataków

Następny artykuł

Farma wiatrowa w Namibii na ukończeniu

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,