Farma wiatrowa w Wałczu bliska finansowego upadku

wiatraki-oze

Wprowadzone w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zmiany w regulacjach dotyczących odnawialnych źródeł energii bardzo źle wpłynęły na branżę. Nieustanne modyfikacje przepisów i brak stabilnego gruntu pod przyszłe inwestycje sprawiają, że przyszłość zielonych inwestycji na terenie Polski rysuje się w ciemnych barwach. W najtrudniejszej sytuacji znajdują się właściciele farm wiatrowych, poszkodowani z powodu spadku cen zielonych certyfikatów.

Niektórzy właściciele farm wiatrowych, którzy jeszcze kilkanaście miesięcy temu byli w dobrej kondycji finansowej, obecnie są bliscy finansowego upadku. Za przykład może posłużyć Megawind Polska. Należy do niej farma wiatrowa o mocy 4,5 MW, generująca w ciągu roku blisko 10 GWh energii elektrycznej.

Farma zlokalizowana jest w województwie zachodniopomorskim, w miejscowości Wałcz. Została wybudowana przez RP Global w 2008 roku. W październiku ubiegłego roku Enea wypowiedziała Megawind Polska umowy dotyczące zakupu zielonych certyfikatów. Od tego momentu sytuacja spółki stale się pogarsza – wobec Megawind Polska zostało właśnie wszczęte przyspieszone postępowanie układowe.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Partia Zielonych ma kolejne pomysły na składowanie energii

Następny artykuł

Fotowoltaiczne ubrania

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,