Flota Innogy od nowa

Elektryczne i hybrydowe będą samochody należące do Grupy Innogy. Jednak na razie zapowiedzi tego typu odnoszą się tylko do niemieckiego przedstawicielstwa tej firmy, która użytkuje blisko 1000 pojazdów.

Uchwała przyjęta przez zarząd firmy precyzuje, że każde nowe zamówienie na samochód musi być dokonywane spośród modelów, o których można powiedzieć, że są ekologiczne. Firma Innogy całkowicie zrezygnowała zatem z zakupu samochodów z silnikami spalinowymi.

Zamówienia składane przez pracowników Innogy na samochód elektryczny będą również specjalnie premiowane dodatkowymi udogodnieniami w postaci infrastruktury do ładowania oraz zwrotu kosztów ładowania baterii.

Według informacji udostępnianych przez Innogy wsparcie finansowe udzielane użytkownikom samochodów elektrycznych nie jest przypadkiem odosobnionym, ponieważ Innogy słynie z promowania rozwiązań przyjezdnych środowisku mających szerszy zasięg.

Mamy pełną świadomość tego, że elektromobilność to przyszłość motoryzacji, a Innogy już teraz jest jednym z wiodących dostawców infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych. Posiadamy ponad 4 tys. stacji ładowania w Niemczech i ponad 5,4 tys. w całej Europie – komentuje Peter Terium, CEO innogy SE. – Teraz rozpoczynamy nową erę elektromobilności wewnątrz grupy – dodaje.

Przypomnijmy również, że Innogy wcześniej znana w Polsce jako RWE była inicjatorem budowy stacji ładowania samochodów elektrycznych w Warszawie. W naszym kraju funkcjonuje obecnie ponad 70 stacji ładowania, wybudowanych przez Innogy.