Foliówki, buty, płyty meblowe – EkoPatrol pokazał, czym palą mieszkańcy Łodzi

Strażnicy miejscy z łódzkiego EkoPatrolu systematycznie kontrolują, czym w swoich piecach palą mieszkańcy miasta. Niedawno w mediach społecznościowych opublikowali zdjęcia, które przedstawiają „materiał opałowy” używany na co dzień, czyli butelki, foliówki, głośniki i ramy okienne.

W ciągu ostatnich kilkunastu dni poziom zanieczyszczenia powietrza w Polsce osiągnął rekordowe poziomy. W niektórych regionach kraju wskaźniki smogu przekraczały nawet 1000% normy. Miasta w całej Polsce, zwłaszcza w sezonie grzewczym, podejmują wiele działań, by ograniczać emisję zanieczyszczeń.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Strażnicy miejscy z EkoPatrolu w Łodzi systematycznie sprawdzają, w jaki sposób funkcjonuje gospodarowanie odpadami na terenie miasta. Kontrolowane są zarówno metody segregacji śmieci, jak i materiały opałowe, których używają mieszkańcy miasta do ogrzewania swoich domów. W razie nieprzestrzegania zasad strażnicy wystawiają pouczenia lub mandaty.

Skrajne przypadki lekceważenia przepisów funkcjonariusze publikują na facebookowym profilu “EKO Patrol Straży Miejskiej w Łodzi”. W jednym z ostatnich wpisów strażnicy pokazali przedmioty, które posłużyły mieszkańcom za opał. Znalazły się wśród nich nie tylko plastikowe butelki czy jednorazowe foliówki, ale także ramy okienne, płyty meblowe, kable a nawet głośniki.

Źródło: polsatnews.pl