Fotowoltaika w spółdzielniach mieszkaniowych zwiększy premię termomodernizacyjną

Inwestorzy, którzy decydują się na zainstalowanie systemów odnawialnych źródeł energii podczas termomodernizacji budynków spółdzielni mieszkaniowych, mogą liczyć na dodatkowe wsparcie rządowe.

Nowelizacja ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów

Fotowoltaika od Columbus Energy

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zaproponowało zmiany, które mają premiować inwestycje wpływające na poprawę efektywności energetycznej bloków z tzw. “wielkiej płyty”. Stały Komitet Rady Ministrów przyjął wczoraj nowelizację pozwalającą na zmniejszenie zanieczyszczeń pochodzących z przestarzałych systemów ogrzewania. Regulacja zakłada, że wsparcie finansowe będzie przeznaczone na “wzmocnienie połączeń pomiędzy warstwą fakturową i konstrukcyjną w płytach wielowarstwowych za pomocą metalowych kotew” – podaje portal Gram w Zielone.

Inwestorzy, którzy prowadzą prace termomodernizacyjne, których wartość stanowi 50% kosztów zakupu i montażu kotew, mogą starać się o premię na realizację projektu. Instalacja odnawialnego źródła energii w budynku “z wielkiej płyty” pozwoli na zwiększenie premii termomodernizacyjnej do 21% wartości inwestycji.

Zmiany w ustawie o wspieraniu termomodernizacji i remontów są korzystne dla wspólnot mieszkaniowych.