Francuski przeszklony dom wkomponowany w górskie zbocze

Projektantka Ellena Mehl umiejętnie ukryła nowoczesne skrzydło dobudowane do klasycznego domku na Prowansji. Budynek znajduje się na południowym wschodzie Francji, we wsi, której historia sięga co najmniej XVIII wieku.

Nowoczesny dom idealnie wpasowuje się w rustykalne siedlisko, dzięki wykorzystaniu kamienia do pokrycia elewacji i bluszczu, który porasta dużą część dachu, co minimalizuje wpływ jego nowoczesnej formy na otoczenie.

SPE House by Ellena Mehl Architects, SPE House, SPE House French Riviera, doubled glazed wall extension, green roof extension, French Riviera modern architecture

SPE House, bo tak nazywa się inwestycja, ma powierzchnię 120 metrów kwadratowych i składa się z dwóch pięter. Na parterze znajduje się salon i główna przestrzeń do spędzania czasu, a piwnica połączona jest z kuchnią starego domu, do którego dobudowano to nowoczesne skrzydło.

Dom wyposażony jest w pomieszczenia nagrzewane przez promienie słoneczne, jak i klasyczny system ogrzewania.

Budynek zbudowany jest z betonu, a jego kształt nawiązuje do asymetrii okolicznego terenu. „Skrzydło postawiono na terenie dotychczasowego tarasu, pomiędzy domem, a kamiennym murem go okalającym”, wyjaśnia autorka projektu.

SPE House by Ellena Mehl Architects, SPE House, SPE House French Riviera, doubled glazed wall extension, green roof extension, French Riviera modern architecture SPE House by Ellena Mehl Architects, SPE House, SPE House French Riviera, doubled glazed wall extension, green roof extension, French Riviera modern architecture

Na głównym poziomie domu znajduje się sypialnia, garderoba oraz pojedyncza łazienka. Ogromne przeszklenie na jednej z ścian sypialni pozwala na obserwowanie krajobrazu, jak i wykorzystanie słońca do ogrzewania pokoju. Dzięki grubemu na 10 milimetrów szkłu w wielowarstwowych oknach, ciepło nie będzie przez nie uciekać.

SPE House by Ellena Mehl Architects, SPE House, SPE House French Riviera, doubled glazed wall extension, green roof extension, French Riviera modern architecture SPE House by Ellena Mehl Architects, SPE House, SPE House French Riviera, doubled glazed wall extension, green roof extension, French Riviera modern architecture SPE House by Ellena Mehl Architects, SPE House, SPE House French Riviera, doubled glazed wall extension, green roof extension, French Riviera modern architecture

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Trzy rekordy w Święta. Wiatraki dostarczyły 40% prądu w Polsce

Następny artykuł

Samochody elektryczne zwiększają swoją popularność na Ukrainie

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,