Froniusowi brakuje falowników. 3 miesiące opóźnienia nowych dostaw

Przedstawiciele Fronius International GmbH, producenta falowników fotowoltaicznych, poinformowali na początku kwietnia tego roku, że mają problem z terminową dostawą urządzeń. W rezultacie może oznaczać to opóźnienie w montażu sięgające kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tygodni.

Na początku tego miesiąca austriacki producent falowników Frontius wysłał oficjalne pismo, w którym informuje (i przeprasza) za opóźnienie w dostawach falowników. Wynika to z braku urządzeń dostępnych w magazynach.

Gdy podaż nie nadąża za popytem – co to dla nas oznacza?

Ograniczenie możliwości produkcyjnych może odbić się szerokich echem w Polsce, gdzie Fronius jest jednym z liderów sprzedaży. W 2018 roku producent sprzedał w naszym kraju falowniki o łącznej mocy 73,5 MW (licząc moc AC urządzeń). Największe uznanie zdobyły falowniki trójfazowe o mocy 3,0-8,2 kW.

W ostatnich miesiącach w firmie zaistniał błąd natury techniczno-logistycznej – popyt przekroczył podaż. W praktyce oznacza to opóźnienie w montażu niektórych modeli sięgające nawet 26 tygodni (od daty złożenia zamówienia). Na rozwiązanie problemu trzeba będzie cierpliwie poczekać. Według oficjalnego pisma skrócenia czasu dostawy należy spodziewać się nie wcześniej niż w lipcu bieżącego roku.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

„Recycling na miarę”. Trzecia edycja konkursu rozstrzygnięta

12 prac, spośród zgłoszeń od 130 uczniów z 30 świętokrzyskich szkół podstawowych, zostało wyróżnionych w konkursie „Recycling na miarę”, którego organizatorem jest Fundacja VIVE Serce Dzieciom i Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. Tematem przewodnim była twórczość Stanisława Moniuszki.