Fundusze z NFOŚiGW wspomogą monitoring powietrza

Jak informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 3 kwietnia 2017 roku rozpoczęto nabór wniosków o dofinansowanie budowy stacji monitorujących jakość powietrza. Na ten cel Fundusz przeznaczył kwotę 2,9 mln złotych, z czego 1,9 mln na dotację, a 1 mln zł na pożyczki. Data zakończenia naboru wniosków do programu „Wspieranie działalności monitoringu środowiska. Część 1) planowana jest na dzień 30 listopada br.

Fundusze skierowane są do: podmiotów należących do sektora finansów publicznych, w tym państwowe jednostki budżetowe, jednostek samorządu terytorialnego i ich związki; jednostek naukowych w rozumieniu ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki; uczelni niepublicznych; spółek prawa handlowego, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, przedsiębiorstw państwowych, fundacji (dla tych podmiotów udzielane będą wyłącznie pożyczki).

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie rozpatrywał wnioski dotyczące dwóch rodzajów przedsięwzięć.

Po pierwsze będą to badania realizujące i wspierające państwowy monitoring środowiska, oraz przedsięwzięcia służące pozyskaniu danych i informacji o środowisku, w szczególności wykonanie raportów prezentujących wykonywane badania oraz prace badawczo-pomiarowe i metodyczne dotyczące zadań określonych w programie Państwowego Monitoringu Środowiska. A po drugie szansę na dofinansowanie mają zadania inwestycyjne związane z rozbudową zaplecza technicznego oraz zakupy wyposażenia laboratoriów wykonujących badania służące pozyskaniu danych i informacji o środowisku.

Monitoring środowiska zostanie wsparty kwotą 2 920 000 zł, z czego 1 920 000 zł to dofinansowanie bezzwrotne w formie dotacji, natomiast  1 000 000 zł to dofinansowanie zwrotne w formie pożyczki. Przewidziano również możliwość zwiększenia budżetu środków zwrotnych w przypadku dużej liczby wniosków złożonych do NFOŚiGW.

Źródło: NFOŚiGW

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Ministerstwo Środowiska o rozwoju geotermii w Polsce

Następny artykuł

Rekordowo niska oferta na budowę elektrowni fotowoltaicznej w Indiach

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,