General Electric będzie dostarczać turbiny do 250 MW projektu wiatrowego w Teksasie

GE Renewable Energy podpisało umowę na dostarczenie turbin wiatrowych do nowego projektu wiatrowego w Teksasie. Farma Willow Springs składać ma się z 100 turbin 2,5-116 o łącznej mocy 250 MW. Ulokowana będzie w hrabstwie Haskell.

Willow Springs budowana jest przez Lincoln Clean Energy (LCE), będące częścią I Squared Capital. Wartą 330 milionów dolarów finansuje Bank OF America Merril Lynch oraz Rabobank – jak podaje deweloper.

Oprócz dostarczenia turbin do instalacji General Electrics podpisało także umowę na 20 letni, pełen serwis instalacji.

Niezmiernie cieszymy się, że udaje się nam kontynuować naszą pełną sukcesów współpracę z GE i jesteśmy w doskonałym punkcie realizacji naszego planu zainstalowania łącznie 1000 MW systemów wiatrowych w Teksasie i Środkowych Zachodzie USA – komentował szef LCE, Declan Flanagan.

Dyrektor GE ds. Wiatrowych na lądzie Pete McCabe powiedział: Kiedy Willow Springs zostanie ukończona, GE będzie mogło poszczycić się  sumą 1363 MW energii wiatrowej w sześciu farmach wiatrowych opracowanych przez LCE przez cztery lata.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Czarna pszczoła powróciła do Polski na dobre?

Zadrzechnia fioletowa (Xylocopa violacea) prawdopodobnie już na stałe wróciła do Polski. W 2002 roku uznano ją za gatunek wymarły. W 2005 roku zanotowano pierwsze po 70 latach przypadki jej występowania na terenie naszego kraju. W 2018 roku odnaleziono 28 nowych stanowisk. To pozytywna wiadomość, ponieważ zadrzechnia mimo groźnego wyglądu jest nieszkodliwa i w dodatku pożyteczna.