General Electric będzie dostarczać turbiny do 250 MW projektu wiatrowego w Teksasie

GE Renewable Energy podpisało umowę na dostarczenie turbin wiatrowych do nowego projektu wiatrowego w Teksasie. Farma Willow Springs składać ma się z 100 turbin 2,5-116 o łącznej mocy 250 MW. Ulokowana będzie w hrabstwie Haskell.

Willow Springs budowana jest przez Lincoln Clean Energy (LCE), będące częścią I Squared Capital. Wartą 330 milionów dolarów finansuje Bank OF America Merril Lynch oraz Rabobank – jak podaje deweloper.

Oprócz dostarczenia turbin do instalacji General Electrics podpisało także umowę na 20 letni, pełen serwis instalacji.

Niezmiernie cieszymy się, że udaje się nam kontynuować naszą pełną sukcesów współpracę z GE i jesteśmy w doskonałym punkcie realizacji naszego planu zainstalowania łącznie 1000 MW systemów wiatrowych w Teksasie i Środkowych Zachodzie USA – komentował szef LCE, Declan Flanagan.

Dyrektor GE ds. Wiatrowych na lądzie Pete McCabe powiedział: Kiedy Willow Springs zostanie ukończona, GE będzie mogło poszczycić się  sumą 1363 MW energii wiatrowej w sześciu farmach wiatrowych opracowanych przez LCE przez cztery lata.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Opracowano system zasilania energią słoneczną, który działa również w nocy

Innowacyjna bateria termiczna opracowana przez naukowców z Uniwersytetu Curtin będzie kluczem do systemu energii słonecznej zdolnego do produkcji energii elektrycznej przez noc. Pozwoli to instalacjom OZE rywalizować z paliwami kopalnymi jako realnym źródłem energii dla przemysłu komercyjnego i ciężkiego na całym świecie, w tym dla górnictwa.