Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Głośnik Bluetooth z recyklingu zasilany baterią z elektrycznych rowerów

gomi

Głośnik Bluetooth z recyklingu zasilany baterią z elektrycznych rowerów

Stare baterie z roweru elektrycznego nie zostały zmarnowane, nie zaśmieciły środowiska, a ponadto pozostały w obiegu. Marka Lime wykorzystała akumulatory do niecodziennych i oryginalnych głośników Bluetooth, które jakby innowacji było mało, zostały zrobione z recyklingu.

BANER MOBILEB1
Reklama

Z roweru do głośnika

Głośnik Gomi wykorzystuje bez wątpienia pionierskie rozwiązania w dziedzinie bezprzewodowego nagłośnienia. Z baterii wyjętych ze starego roweru elektrycznego stworzono pierwszy taki przenośny “soundsytem”. Recykling baterii i zatrzymanie surowców w obiegu (GOZ) jest kluczowym elementem metamorfozy światowej gospodarki. Przed złożeniem sprzętu Gomi testowano, które baterie mają zadowalającą pojemność i nadają się do ponownego zastosowania – eksperymenty okazały się skuteczne a wynik bardzo pozytywny.

Nowy produkt to symbol nowoczesnego podejścia do przetwarzania surowców i ograniczenia zalewających środowisko odpadów. Twórcy głośnika cieszą się ze swojego osiągnięcia, tym bardziej że recykling baterii litowo-jonowych jest wciąż zbyt mały. Brytyjska firma Circular Energy Storage szacuje, że w samym 2019 roku przetworzono 50% zużytych akumulatorów. 

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

W procesie recyklingu baterii można uzyskać ponad 90% oczyszczonych i gotowych do zasilenia nowego urządzenia surowców, dlatego tak ważne jest rozwijanie tego kluczowego dla GOZ przedsięwzięcia.

Lokalne baterie i 100% mocy z odzysku

Podczas badań nad ponownym zastosowaniem baterii dowiedziono, że całkiem duża część z nich nadaje się do użytku. Założyciel Gomi, Tom Meades podaje, że to ważna informacja dla gospodarki o obiegu zamkniętym. Do budowy głośnika wykorzystano lokalne, brytyjskie baterie z rowerów marki Lime. Dzięki temu nie było potrzeby, aby sprowadzać je z innego kraju.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Myślą przewodnią marki Gomi przy tworzeniu nowego systemu nagłośnienia było dobro planety. Marka podaje, że naturalne piękno Ziemi jest przysłaniane ludzkimi odpadami. Dlaczego więc nie wykorzystać ich dla pożytecznego celu? 

Przyjazny dla środowiska głośnik ma 25 W mocy i 10 m zasięgu, posiada też wbudowany uchwyt na telefon i inne gadżety. Oprócz baterii do jego wytworzenia wykorzystano surowce ze zużytych toreb na zakupy.

Oferujemy również usługę zwrotu nieużywanego już głośnika, aby zapewnić was, że sprzęty nigdy nie będą niepotrzebnie wyrzucane. Uważamy, że technologia powinna przetrwać całe życie, bez konieczności wyrzucania na wysypisko – materiały te są naprawdę zbyt wartościowe, aby można je było marnowaćogłasza marka na swojej stronie internetowej.

źródło: gomi.design

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.