Gmina Maków Podhalański poznała zalety OZE

Odnawialne źródła energii coraz bardziej zyskują w oczach polskich obywateli. Negatywne nastawienie rządzących do tej formy uzyskiwania energii w dalszym ciągu nie odbija się na indywidualnych decyzjach zapadających w gospodarstwach domowych. Na dachach coraz większej ich ilości instalowane są panele fotowoltaiczne, a wewnątrz tychże gospodarstw domowych montowane są pompy ciepła. Wiele wskazuje na to, że ilość instalacji OZE będzie się tylko zwiększać, między innymi dzięki takim akcjom, jak ta zrealizowana niedawno w gminie Maków Podhalański.

Szczególnie w mniejszych miejscowościach spore grono osób miewa obawy w stosunku do OZE, bowiem w dalszym ciągu pokutuje wiele stereotypów, które nie zostały jeszcze rozwiane. Zorganizowana akcja „Bus OZE – zobacz, dotknij, zapytaj” w gminie Maków Podhalański miała na celu szerzenie w oczach mieszkańców gminy pozytywnego, a zarazem prawdziwego obrazu odnawialnych źródeł energii.

W ramach tej akcji 24 października w Makowie Podhalańskim odbyło się spotkanie, w którym udział mogli wziąć wszyscy chętni. Przeprowadzono prelekcję pt. „Pompy ciepła, fotowoltaika – systemy efektywne energetycznie”, która została wygłoszona przez Jarosława Kotyzę, będącego prezesem Instytutu Zrównoważonej Energii „Miękinia”. Prócz prelekcji odbyła się również prezentacja projektu „SPIN – Małopolskie Centra Transferu Wiedzy”, który ma na celu zwiększenie innowacyjności w polskich przedsiębiorstwach.

Dla wielu mieszkańców najbardziej interesującym wydarzeniem podczas trwania całej akcji była obecność specjalnego busa, który poprzez swoje wyposażenie i ekwipunek tłumaczył zawiłości odnawialnych źródeł energii. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w przygotowanym filmie video:

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Energa rozświetla ulice urokliwymi LED-ami

Następny artykuł

Vestas dostarczy 40 MW turbin na budowę farmy wiatrowej Basavane Bagewadi w Indiach

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,