Gogoro startuje z siecią sharingu elektrycznych skuterów. Program testowy rusza w Tajwanie

Gogoro wchodzi na rynek skuterów elektrycznych z własną siecią sharingu – GoShare. Program testowy rozpoczyna się w Tauyuan na Tajwanie. Proponowane w usłudze skutery mają zasięg około 80 km na jednym ładowaniu, ale opcja szybkiej wymiany baterii znacząco podnosi komfort i efektywność ich użytkowania.

Gogoro osiągnęło spory sukces na tajwańskim rynku, gdzie firma posiada nawet 17% udziału wśród producentów i dostawców pojazdów elektrycznych. Ponadto w Tajwanie oferuje około 1200 stacji wymiany i ładowania baterii. Teraz firma poszerza swój zakres usług o sharing skuterów elektrycznych – GoShare, działający na takiej samej zasadzie, jak te proponowane przez Bird i Lime do wypożyczania hulajnóg elektrycznych.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Program pilotażowy sharingu startuje w Tauyuan na Tajwanie. W ramach usługi dostępne będzie 100 skuterów Gogoro o zasięgu około 80 km i z opcją wymiany baterii oraz dostępem do szybkich stacji ładowania.

Według założyciela i dyrektora generalnego Gogoro Horace’a Luke’a: – GoShare to pierwsza kompleksowa platforma udostępniania mobilności i ściśle integrująca Gogoro Network, Gogoro Smartscooter i GoShare App w rozwiązanie, które eliminuje wiele wyzwań operacyjnych, zapewniając zoptymalizowaną platformę, która jest łatwa do wykorzystania przez użytkowników.

To nie jest pierwszy eksperyment Gogoro ze skuterami elektrycznymi. Skutery tej firmy są używane w sharingu Coup w Berlinie i Paryżu, ale system ten jest obsługiwany przez inny podmiot. Gogoro zamierza znacząco poszerzyć swoją działalność, wchodząc na rynek międzynarodowy do końca przyszłego roku. Jak zapowiadają przedstawiciele firmy, sieci GoShare będzie można się spodziewać w wielu miastach na całym świecie.

Podobne rozwiązanie zaprezentowała również firma KYMCO podczas targów samochodowych w Paryżu w ubiegłym roku. Niestety projekt nie został jeszcze wdrożony w żadnym z miast.

Na polskim rynku wynajmu skuterów elektrycznym najpopularniejsze pozostają skutery od Blinkee.