Good Energy szuka zespołu do obsługi nowego magazynu energii

Brytyjska firma Good Energy planuje współpracę z spółkami Belectric i Powerstar przy projektowaniu, instalacji, eksploatacji i konserwacji komercyjnych projektów magazynów energii elektrycznej. Good Energy stwierdziło, że prowadzi dyskusje z wieloma obecnymi i potencjalnymi klientami biznesowymi, jeśli chodzi o to, w jaki sposób magazyny mogą im pomóc.

Posiadanie Belectric i Powerstar na pokładzie pozwala na ich rozwój, a wraz z rozwojem energetyki prosumenckiej, pojazdów elektrycznych, czy inteligentnymi systemami Good Energy, stanowi także znaczący krok w kierunku rozwiązań dla klientów krajowych, powiedział dyrektor ds. sprzedaży Randall Bowen. – Magazynowanie jest jednym z kluczowych czynników umożliwiających przejście od dostarczania energii do dzielenia się energią. Nie tylko pomaga rozwiązać problem zmienności w systemach energii odnawialnej z korzyścią dla sieci, ale daje także korzyści klientom, wykorzystującym te magazyny. Dodaje również, że: Atrakcyjna dla firm może być kontrola i niezależność magazynów, które pozwalają na przechowywanie, udostępnianie i używanie czystej energii w czasach, gdy jest ona nie tylko czystsza, ale także bardziej opłacalna ekonomicznie. (…) Posiadanie odpowiednich partnerów do dostarczenia tego dla naszych klientów jest naprawdę ważnym krokiem w realizacji strategicznej wizji Good Energy.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Natomiast dyrektor zarządzający Belectric UK, Amit Oza, powiedział: – Technologie magazynowania energii są ogniwem łączącym nowoczesne sieci i niestabilne odnawialne źródła energii. Oczekujemy, że systemy te przyniosą istotną wartość klientom korporacyjnym, zwłaszcza w połączeniu z umowami na dostawy energii Good Energy. Jesteśmy dumni z elastyczności w zakresie technologii i rozwiązań programowych, które możemy zaoferować temu partnerstwu. Podkreśla również wagę tej współpracy: – Zawsze projektujemy nasze systemy przechowywania energii zgodnie z zastosowaniem i wymaganiami dotyczącymi użytkowania projektu i z niecierpliwością oczekujemy na dostarczenie tej wiedzy do portfela projektów Good Energy.

Dyrektor generalny Powerstar i założyciel firmy, Alex Mardapittas, komentuje: – Jesteśmy niesamowicie dumni z tego, że jesteśmy jednym z pierwszych wybranych dostawców, którzy zostali wyselekcjonowani jako część biznesowych planów Good Energy. Zabezpieczenie miejsca w tej strukturze pokazuje poziom jakości, który podtrzymujemy dla naszych rozwiązań i podkreśla nasze ukierunkowanie na zrównoważony rozwój jako przedsiębiorstwa. To pozytywny krok w kierunku szerszego zastosowania technologii magazynowania energii w celu zmaksymalizowania wykorzystania energii odnawialnej w Wielkiej Brytanii, ponieważ wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych l stanowi cały czas rosnącą część miksu energetycznego. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Good Energy, aby zapewnić zrównoważoną i bezpieczniejszą przyszłość brytyjskiego sektora energetycznego.

źródło: renews.biz