GoScooter – wrocławski skuter elektryczny na minuty

Coraz więcej polskich miast poszerza swoją ofertę skierowaną do miłośników pojazdów elektrycznych. Jedną z nich jest usługa GoScooter, oferująca wypożyczanie miejskich skuterów na minuty. O szczegółach związanych z korzystaniem z wypożyczania elektrycznych jednośladów opowiedzieli Jakub Walkusz oraz Paweł Grochowski z GoScooter.

Udostępniamy skutery do wypożyczenia dla ludzi. Skutery są odpalane aplikacją, posiadają pełny monitoring i są dostępne w każdej części miasta. Osoba wypożyczająca może zaparkować skuter pod domem bądź w dowolnym miejscu”, powiedział Jakub Walkusz, reprezentujący GoScooter.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Z myślą o komforcie klientów i oszczędności ich czasu wszelkie procedury związane z korzystaniem z usługi GoScooter zostały maksymalnie uproszczone. Użytkownik musi pobrać specjalną aplikację mobilną, która pomoże mu wyszukać skuter znajdujący się najbliżej oraz dokonać jego rezerwacji. Pojazd uruchamia się za pomocą aplikacji, w taki sam sposób należy również zakończyć korzystanie z jednośladu. Skuter można zaparkować w dowolnym miejscu – nie trzeba odstawiać go na specjalny parking.

W chwili obecnej działamy na rynku wrocławskim. Planujemy rozszerzenie na inne miasta, ale to jest kwestia przyszłości, dalsze kroki będziemy podejmować po okresie zimowym. W tej chwili (…) jesteśmy w stanie stwierdzić, że [usługa] cieszy się dużym zainteresowaniem i dużą popularnością (…). Klient wypożyczając, widzi na mapie najbliższy skuter, podchodzi do niego, uruchamia aplikację, uruchamia skuter, zakłada kask, siada i jedzie. W momencie dojeżdżania do miejsca przeznaczenia odstawia skuter, wyłącza aplikację i to wszystko. Minimum formalności, maksimum frajdy i tyle”, podkreślił Paweł Grochowski, jeden z przedstawicieli GoScooter.

W sezonie wiosenno-letnim wrocławianie mieli do swej dyspozycji ponad 100 takich pojazdów. Z możliwości ich wypożyczenia skorzystało ponad 16 tys. użytkowników. Najczęściej skutery wypożyczano w maju, a średni czas korzystania z nich wynosił 14 minut.