1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Greta Thunberg: wysoce prawdopodobne, że miałam koronawirusa

Greta Thunberg: wysoce prawdopodobne, że miałam koronawirusa

Szwedzka nastoletnia aktywistka Greta Thunberg ogłosiła na Instagramie, że prawdopodobnie przechodziła zakażenie koronawirusem. Wraz z ojcem poddała się kwarantannie po powrocie z podróży do Europy Środkowej.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Jak informuje Greta Thunberg, zarówno ona, jak i jej ojciec po powrocie zaczęli skarżyć się na złe samopoczucie. Doskwierał im między innymi kaszel i ból gardła. Nastolatka nie została jednak poddana testowi na obecność wirusa SARS CoV-2, a dolegliwości po kilku dniach ustąpiły. Szwedzka aktywistka apeluje jednak do rówieśników o to, by poważnie potraktowali zagrożenie, jakie niesie za sobą Covid-19.

– Wielu (szczególnie młodych ludzi) może mieć bardzo łagodne objawy lub w ogóle ich nie zauważy. Nie wiedząc, że mają wirusa mogą przekazać go osobom z grup ryzyka. My, którzy nie należymy do grupy ryzyka, ponosimy ogromną odpowiedzialność. Nasze działania mogą zadecydować o życiu lub śmierci wielu innych osób. Pamiętajcie o tym i postępujcie zgodnie z radami ekspertów, władz lokalnych oraz zostańcie w domu, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa – przekonuje we wpisie na Instagramie.

Według danych z 24 marca 2020 roku na całym świecie potwierdzono dotychczas ponad 409 tys. zakażeń koronawirusem. W wyniku choroby Covid-19 zmarło dotychczas ponad 18 tys. osób. Jak twierdzą eksperci, grupy szczególnego ryzyka ciężkiego przebiegu zakażenia korona wirusem stanowią seniorzy i osoby z chorobami współistniejącymi, a zwłaszcza takimi, które poddawane są leczeniu immunosupresyjnemu. 

Fot. główna: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.