Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Halo, dzwonię dzięki ekologicznej karcie SIM

Halo, dzwonię dzięki ekologicznej karcie SIM

Były już ekologiczne karty bankowe, teraz kolej na zielone karty SIM. Vodafone we współpracy z firmą Thales wyprodukuje karty SIM wykonane z recyklingu, a konkretnie z materiałów odzyskanych ze starych lodówek.

Reklama

Eco-SIM

Każdego roku na świecie produkuje się ponad 4,5 miliarda kart SIM. Na taką ilość potrzeba aż 20 tysięcy ton plastiku. Jednak można nie produkować nowych surowców, a skorzystać z tego, co nie nadaje się już do użycia. Recykling to przyszłość gospodarki, która ma polegać m.in. na ograniczeniu ilości odpadów i zmniejszeniu strat energii.

Thales i Vodafone Group postanowiły zainwestować w ekologię. Dzięki odzyskiwaniu surowców pochodzących z tworzyw sztucznych powstały zielone karty SIM. Eco-SIM jest w 100% wykonana z polistyrenu odzyskanego ze zużytych lodówek. Wykorzystanie już istniejących surowców to główne założenie gospodarki o obiegu zamkniętym

Z ekologicznych innowacji, czyli kart SIM będą mogli skorzystać abonenci Vodafone w ponad 10 krajach Europy oraz Afryki, np. w Egipcie i RPA. Thales działa w 68 krajach, a Vodafone posiada oddziały w 27 państwach.

Ekologicznie i z recyklingu

Obie firmy podkreślają swoją determinację w dążeniu do stworzenia gospodarki przyjaznej środowisku. Thales podaje, że zielona karta SIM posiada certyfikat neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, tj., że została wyprodukowana z zastosowaniem niskoemisyjnych technologii. Wspólnie firmy chcą także ograniczyć ilość zalegających na wysypiskach elektrośmieci. 

Pojedyncza karta SIM jest niewielka, ale nasze plany produkcyjne kart Eco-SIM pozwolą rocznie zaoszczędzić prawie 5000 ton metrycznych pierwotnego plastiku – mówił Emmanuel Unguran, wiceprezes ds. rozwiązań mobilnych i łączności w Thales.

źródło: vodafone.com, businesswire.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.