HandEnergy – innowacyjna ręczna ładowarka do smartfona

Potrzeba matką wynalazków – to powiedzenie jest w Polsce niezwykle popularne. Nasz naród cechuje się bowiem dużą pomysłowością oraz umiejętnością dopasowywania się do bieżącej sytuacji. Nie jest to jednak przymiot wyłącznie Polaków, ale raczej większości Słowian – w tym również sąsiadów zza naszej wschodniej granicy. Jednym z przykładów takiego właśnie działania jest HandEnergy, projekt opracowany przez Michaiła Wahę. Urządzenie skonstruowane przez Białorusina pozwala na ładowanie telefonu za pomocą wykorzystania energii generowanej przez ruch ręki.

Zasada działania generatora wielkości pomidora jest niezwykle prosta. Wystarczy chwycić go w dłoń i zacząć obracać – im szybciej będziemy to robić, tym szybciej naładujemy nasz smartfon bądź inne urządzenie mobilne. Podczas ruchu ręki energia kinetyczna zamieniana jest w elektryczną, która następnie poprzez przewód trafia do naszego rozładowanego urządzenia.

Projekt zyskał bardzo duże poparcie na portalu crowdfundingowym Kickstarter. Na jego realizację zebrano aż 70 tysięcy euro, co przewyższyło o 50% kwotę, której potrzebował sam wynalazca. Dzięki zebranym pieniądzom jego pomysł udało się skomercjalizować.

– Mój pomysł był wynikiem problemu. Stale denerwowało mnie, że urządzenia mobilne się rozładowują i trzeba było znaleźć sposób, aby temu zaradzić. Zbadałem wiele silników prądu zmiennego i różnych sposobów obrotów mechanicznych, więc szybko znalazłem prosty sposób wygenerowania energii elektryczne – skomentował genezę swego wynalazku Michaił Waha.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

PGE ponownie na RESPECT Index na Giełdzie Papierów Wartościowych

Następny artykuł

Tesla Semi może okazać się sukcesem – UPS przebiło rekordowe zamówienie PepsiCo

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,