Henryk Kowalczyk ministrem środowiska. Jan Szyszko zdymisjonowany

Wczoraj prezydent Andrzej Duda zatwierdził zmiany w składzie Rady Ministrów. Urząd ministra środowiska objął Henryk Kowalczyk, który zastąpi w obowiązkach prof. Jana Szyszkę. Wszystko w celu poprawy wizerunku.

Rekonstrukcja rządu odbywa się na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego, ale zapowiadana była jeszcze za czasów Beaty Szydło. Zmiany w MŚ wiążą się z chęcią poprawy wizerunku resortu. Jego negatywna ocena wynika z kontrowersyjnych decyzji dotychczasowego szefa – Jana Szyszki.

Nominowany na szefa MŚ został Henryk Kowalczyk – matematyk, aktywny działacz Akcji Katolickiej diecezji Płockiej oraz Ruchu Światło-Życie, były sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz pełnomocnik rządu do spraw kształtowania ustroju rolnego.

Jak podaje portal niezależna.pl na miejsce Szyszki typowany był również Piotr Woźny, który obecnie zajmuje się problemem smogu w polskich miastach. Natomiast sam zdymisjonowany minister miał zostać w gabinecie obecnego premiera. Nic jednak tego nie potwierdza.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Autonomiczne autobusy zawitają do Lublina?

Następny artykuł

Oxygen Factory – nowy sposób na smog

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,