Highview Power Storage rozwija swoje systemy magazynowania energii

magazynowanie energii

Innovate UK przyznało spółce Highview Power Storage grant w wysokości półtora miliona funtów na rozbudowę systemu przechowywania energii w skroplonym powietrzu (LAES). Ta dotacja ma posłużyć na stworzenie hybrydowego systemu, opartego m.in. na LAES, który byłby kompatybilny z krajową siecią energetyczną Wielkiej Brytanii i posłużyłby do stabilizacji jej pracy. Grant przyznany został w ramach programu First of a Kind Deployment of Innovation, dedykowanemu nowatorskim pomysłom, jakich jeszcze nigdy nie zastosowano.

Highview wybudowało już testową instalację LAES o mocy 5 MW i pojemności 15 MWh. Znajduje się ona przy elektrowni gazowej Bury w Pilsworth. W ramach dotacji system ma zostać uzupełniony o baterię superkondensatorów oraz koła zamachowe.

System hybrydowy ma udowodnić, że LAES jest w stanie odpowiedzieć na niestabilność sieci energetycznej w ciągu jednej sekundy – takie są wymagania krajowego operatora sieci przesyłowej w Wielkiej Brytanii. Gareth Brett, szef Highview, powiedział: „Hybrydowy system LAES zapewni istotną kombinację szybkości reakcji z długością pracy i pojemnością systemu. To istotny krok dla Highview, który pozwoli na poszerzenie możliwości naszych systemów i ułatwi adaptację tego rodzaju mechanizmów”. System ma być gotowy do testów latem przyszłego roku.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Eon maluje swoją farmę wiatrową nowatorską farbą

Następny artykuł

Mercedes-Benz prezentuje nowy pojazd elektryczny inspirowany stylistyką art deco

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , , , , ,
  • power of nature karma olsztyn
  • power of nature natural cat meadowland mix kurczak indyk łosoś sucha karma dla kotów bez zbóż.