W Hiszpanii powstanie największa w Europie farma fotowoltaiczna

Hiszpania jest jednym z tych europejskich państw, w których nasłonecznienie w ciągu całego roku należy do najwyższych na kontynencie. Między innymi taki walor pozwolił Hiszpanom na osiągnięcie turystycznego sukcesu, przede wszystkim w miesiącach letnich. Takie udogodnienie rodzi jednak wiele innych możliwości, wśród których znajduje się między innymi rozwój odnawialnych źródeł energii, a konkretnie fotowoltaiki, bazującej wszak na promieniach słonecznych. Ostatnie doniesienia wskazują, że Hiszpania chce ten fakt wykorzystać za sprawą wybudowania największej w Europie farmy fotowoltaicznej.

Powstanie ona w regionie Aragonii, ok. 100 km na wschód od Saragossy. Jej moc ma wynosić 549 MW, co da jej miano największej farmy fotowoltaicznej w Europie. Powyższa inwestycja zostanie wybudowana przez dewelopera Grupo Cobra na obszarze 2,369 tys. hektarów. Koszt realizacji całego przedsięwzięcia wyniesie ok. 330 milionów euro.

Wedle wstępnych założeń budowa farmy ma zakończyć się przed 2020 rokiem. Ma to pomóc w przyspieszeniu realizacji celu narzuconego Hiszpanii przez UE, dotyczącego wykorzystania OZE w hiszpańskim mikście, który dla tego kraju wynosi 20%.

Do tej pory czystą energię produkowano w Hiszpanii przede wszystkim z wiatru, jednakże energia słoneczna również staje się ważną częścią energetycznego planu tamtejszego rządu.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Obowiązek sprzedaży aut elektrycznych w Chinach

Następny artykuł

Elektryczne samoloty już niebawem będą latać nad naszymi głowami?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,