Holandia rezygnuje z elektrowni węglowych

węgiel

Wiele wskazuje na to, że węgiel kamienny czasy swojej świetności ma już za sobą, ponieważ państwa wysokorozwinięte stopniowo odchodzą od niego na rzecz innych rozwiązań. Kolejnym krajem, który podjął taką właśnie decyzję, jest Holandia, której celem jest stopniowe zwiększanie inwestycji w branżę odnawialnych źródeł energii w taki sposób, aby do 2023 roku miały one 16% udziału w krajowym mikście energetycznym.

Takie działanie motywowane jest również zamiarem znacznego zredukowania emisji CO2 do atmosfery. Postanowienie zamknięcia elektrowni węglowych zostało sformułowane w umowie koalicyjnej holenderskiego rządu wybranego w marcu bieżącego roku.

Obecnie na terenie Holandii funkcjonuje pięć elektrowni węglowych. To niewiele, jeśli ten wynik skonfrontuje się z liczbą farm wiatrowych, jednak tamtejszy rząd widzi w działaniu elektrowni opartych na paliwach kopalnych przeszkodę, którą za wszelką cenę trzeba zlikwidować. Co ciekawe, trzy z tego typu kopalni zostały oddane do użytku niecałe trzy lata temu, więc są tą stosunkowo nowe inwestycje.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Rusnano: Uljanowsk jest stolicą rosyjskiej energetyki wiatrowej

Następny artykuł

Zatrute powietrze stanowi przyczynę wielu zgonów

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,