Pierwszy elektryczny samochód od Hyundaia – Hyundai Kona

Hyundai zamierza wprowadzić na rynek swój pierwszy elektryczny pojazd – Kona Electric. Ma on być dostępny w dwóch opcjach różniących się zasięgiem – 300 km i 470 km. W tym pierwszym zainstalowano silnik o mocy 99 kW i akumulator o pojemności 39,2 kWh, a w drugim znajdziemy 150 kW jednostkę napędową i 64 kWh akumulatorów.

Oba samochody wyposażone są w szybkie ładowarki, które pobierać mogą do 100 kW DC. Pozwala to naładować auto do 80% pojemności w 54 minuty. Z standardowego gniazdka w domu pojazd ładować będzie się około sześć godzin i dziesięć minut w przypadku mniejszych akumulatorów, a prawie dziesięć godzin w wersji z większą baterią.

 

W aucie zintegrowano wiele zaawansowanych technologii, takich jak kontrola toru jazdy, ostrzeganie przez martwym polem czy utrzymywanie samochodu na pasie drogi. Zaawansowany wyświetlacz na kolumnie centralnej prezentuje wszystkie potrzebne dane, a poniżej znajdziemy bezprzewodową stację ładowania telefonów komórkowych z systemem Qi.

Samochód dostępny ma być w 21 kolorach wykończenia wnętrza, z dwukolorowym dachem i siedmioma kolorami karoserii. W Europie i Korei Południowej pojawi się już w tym roku. Producent nie podał, ile kosztować będzie auto.


Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Tesla model Y – konsensus pomiędzy jakością a ceną

Miłośnicy pojazdów elektrycznych w końcu doczekali się: po szumnych zapowiedziach i latach wyczekiwania w marcu 2019 roku zaprezentowano Tesla model Y. To luksusowe auto o dużym zasięgu w USA traktowane jako „kompaktowy” SUV. Do setki rozpędza się od 3,7 do 5,1 sekundy (w zależności od wariantu). Cena wyjściowa rozpoczyna się od 38,5 tys. dolarów.