Im większy smog, tym niższa cena elektrycznego Renault Zoe

W Bukareszcie w Rumunii pojawił się ogromny, cyfrowy billboard Renaulta z propozycją nietypowej oferty – im wyższy poziom zanieczyszczenia powietrza w mieście, tym cena elektrycznego Zoe spada. Aktualna wyświetlana jest w czasie rzeczywistym na wspomnianym billboardzie.

Cena oraz aktualny stan zanieczyszczenia powietrza w Bukareszcie wyświetlane są na bieżąco – aktualizacja odbywa się średnio co sześć minut na podstawie uśrednianych danych odczytów stężenia pyłów w powietrzu. Wyświetloną cenę klienci mogą egzekwować w salonach dealerów Renault.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Bukareszt jest jednym z najbardziej zatłoczonych i zanieczyszczonych miast w Europie. Tę kampanię we współpracy z Renault przygotowała agencja reklamowa Publicis Romania z siedzibą w stolicy Rumunii. Wszystko po to, aby przekonać Rumunów do inwestycji w ekologiczne auta. Póki co uważają oni, że tego typu modele są zbyt drogie w porównaniu do samochodów z konwencjonalnym napędem.

Sprzedaż Renault Zoe w Polsce

Póki co nie ma informacji, czy kampania przełożyła się na wzrost sprzedaży Renault Zoe w Bukareszcie. Przypominamy, że na polski rynek model ten trafił na początku 2018 roku, czyli z ponad rocznym opóźnieniem w stosunku do premiery we Francji. Z danych z ubiegłego roku wynika, że Polacy zainwestowali w około 550 sztuk samochodów w pełni elektrycznych, a modelem cieszącym się największym zainteresowaniem był Nissan Leaf.