infoENERGIA 2017

InfoENERGIA to Targi i Konferencja których celem jest pokazanie potencjału tkwiącego w efektywności energetycznej, a jednocześnie przybliżenie najnowszych technik oszczędzania energii i obniżania jej kosztów.

70 wystawców, warsztaty, szkolenia, punkt konsultacyjny oraz ponad 30 prelegentów z tematami dotyczącymi efektywności energetycznej, niskiej emisji oraz budynków energooszczędnych – tak wyglądała pierwsza edycja targów i konferencji infoENERGIA.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Wydarzenie to spotkało się ze sporym zainteresowaniem ze strony konsumentów energii, firm produkcyjnych i wykonawczych, zarządców nieruchomościami, przedstawicieli samorządów i śmiało można powiedzieć, iż miało charakter ponadregionalny.

Znakomici prelegenci, goście z Polski i Europy oraz wystawcy Targów, tworzyli wyjątkowy klimat spotkań, na których poruszane były ważne gospodarcze, środowiskowe i społeczne tematy.

Na sesji inauguracyjnej wystąpił poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek oraz wielu przedstawicieli ministerstw, samorządów, instytucji i organizacji, którym bliski jest temat efektywności energetycznej oraz oszczędności energetycznej.

Oszczędzanie energii urosło do problemu numer jeden – mówił podczas inauguracji poseł do PE prof. Jerzy Buzek. – Teraz mamy Unię Energetyczną na kontynencie europejskim, która jeszcze wzbogaciła się o dwa osobne punkty: oszczędzanie energii stało się osobnym, podstawowym filarem Unii Energetycznej, a także sprawa ochrony klimatu. To jest najważniejsze z punktu widzenia naszego budownictwa, zarówno stare budownictwo, które jest mało oszczędne energetycznie, jak i nowe budownictwo.

Jerzy Buzek zaznaczył, że – nowe budynki muszą być budowane zupełnie inaczej, co doprowadzi do mniejszego zużycia energii, w przypadku Polski przede wszystkim węgla, a więc do mniejszego smogu. Przede wszystkim na naszym terenie walka ze smogiem to jest oszczędzanie energii i kogeneracja, czyli produkowanie równocześnie ciepła i prądu elektrycznego. Zobacz wystąpienie prof. Jerzego Buzka podczas konferencji infoENERGIA 2017:

Na Targach uczestnicy konferencji i odwiedzający mogli się zapoznać z nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie zarządzania energią, ogrzewnictwa, energooszczędności budynków, jak również z bogatą ofertą samochodów elektrycznych.