Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Informatyczny maraton z myślą o wsparciu średnich miast

Informatyczny maraton z myślą o wsparciu średnich miast

48 godzin, 4 najciekawsze inicjatywy zgłoszone przez samorządy średniej wielkości miast i zespoły najlepszych programistów z Polski. To plan na rozpoczynający się dziś Hackaton dla miast organizowany przez GovTech Polska.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

4 miasta, 4 pomysły

Hackathon to wydarzenie skierowane do programistów, w ramach którego zespoły szukają rozwiązania określonego problemu. Do Hackathonu dla miast zgłosiło się 30 samorządów. Spośród wszystkich przesłanych tematów zostały wybrane cztery najciekawsze. Są to zgłoszenia z Chełma, Stargardu, Świdnika i Zduńskiej Woli. Dotyczą różnych obszarów – zarządzanie miastem, przedsiębiorczość, transport i ekologia, ale łącz jedno – odpowiadają na problemy związane z pandemią COVID-19.

Chełm: Bezpieczna segregacja odpadów – uszczelnienie systemu gospodarki śmieciowej w celu zmniejszenia ryzyka związanego z odbiorem odpadów medycznych. 

Stargard: Generator lokalnego biznesu – platforma umożliwiająca świadczenie usług i sprzedaż produktów online przez lokalnych mikroprzedsiębiorców. 

Świdnik: Mobilność szyta na miarę – analiza ruchu miejskiego w celu pozyskania danych do rozwoju infrastruktury publicznej. 

Zduńska Wola: Energetyczna transformacja miasta – narzędzie pomagające w wyborze najbardziej opłacalnego źródła ciepła przez gospodarstwa domowe. 

pfr hackathon wyzwania miejskie 4w1 1

48 godzin pracy kreatywnej

Podczas Hackathonu programiści z całej Polski w ciągu 48 godzin zaproponują innowacyjne rozwiązania zgłoszonego problemu/potrzeby w oparciu o miejskie dane. Nad całością wydarzenia czuwają doświadczeni mentorzy, m.in.: Wojciech Sańko, Koduj dla Polski, Anna Dwurnik, Urząd Miasta Kielce czy Piotr Hołubowicz, SEEDiA. Pracę zakończą prezentacje zespołów przed jury złożonym z przedstawicieli miast oraz niezależnych ekspertów. Zwycięskie zespoły otrzymają nagrody finansowe o łącznej wartości 120 000 złotych sponsorowane przez GovTech Polska. Będą także miały możliwość przetestowania pomysłów w samorządach przy wsparciu merytorycznym Polskiego Funduszu Rozwoju.

Hackathon dla Miast jest jednym z kluczowych wydarzeń GovTech Festiwalu, podczas którego chcemy pokazywać, że cyfryzacja może pomagać innym nie tylko wirtualnie, ale też całkowicie realnie. Dlatego cieszę się, że tym wydarzeniem tworzymy przestrzeń do połączenia przedstawicieli miast z najzdolniejszymi programistami z całej Polski. To szczególnie istotne, dlatego że efektem ich współpracy będą rozwiązania wyzwań bezpośrednio związanych z naszymi lokalnymi społecznościami.

Hackathon dla Miast jest jednym z kluczowych wydarzeń GovTech Festiwalu, podczas którego chcemy pokazywać, że cyfryzacja może pomagać innym nie tylko wirtualnie, ale też całkowicie realnie. Dlatego cieszę się, że tym wydarzeniem tworzymy przestrzeń do połączenia przedstawicieli miast z najzdolniejszymi programistami z całej Polski. To szczególnie istotne, dlatego że efektem ich współpracy będą rozwiązania wyzwań bezpośrednio związanych z naszymi lokalnymi społecznościami – powiedziała Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech

Rzeczywiste problemy, wirtualna formuła

Ze względu na obowiązujące wymogi sanitarne Hackathon dla miast odbędzie się w formie wirtualnej. Organizatorzy zapewniają transmisję na żywo ze studia w Warszawie. Będzie dostępna tutaj.

Hackathon dla miast to kolejne wydarzenie w ramach cyklu cyfrowych inicjatyw – GovTech Festival. Organizatorzy za cel postawili sobie przełamywanie analogowych barier, edukowanie i otwieranie społeczeństwa na nowe możliwości związane z cyfryzacją i digitalizacją.

 źródło: pfrdlamiast.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.