Infrapanel realną alternatywą dla tradycyjnego ogrzewania?

Wybór właściwego sposobu ogrzewania powierzchni mieszkalnej jest zagadnieniem fundamentalnym. Od tego, w jaki sposób nasz dom będzie ogrzewany, zależy nie tylko komfort, ale również wysokość naszych rachunków za energię cieplną. Dlatego nie dziwi już nikogo, że na rynku pojawiają się co chwilę nowe pomysły i koncepcje udzielające odpowiedzi na niektóre nurtujące nas pytania.

Naszemu reporterowi udało się porozmawiać z przedstawicielem firmy oferującej urządzenia grzewcze zwane infrapanelami. Na rozmowę z Grzegorzem Miozgą, przedstawicielem firmy Infrapanel zaprasza redakcja Świata Oze.

Jedną z alternatyw dla tradycyjnych metod grzewczych są panele na podczerwień zwane infrapanelami, które wykorzystują fale światła z obszaru poniżej czerwonego obszaru widzialnego światła. Jest to promieniowanie identyczne jak to generowane przez promienie słoneczne.

Głównym założeniem producentów infrapaneli było stworzenie najlepszej alternatywy dla tradycyjnych metod grzewczych. Infrapanele mają w swym zamyśle generować duże oszczędności. Innym argumentem, jaki ma przemawiać na korzyść infrapaneli, jest ich ekologiczne oddziaływanie na środowisko naturalne oraz pozytywne skutki dla osób przebywających w pobliżu tych urządzeń.

Dlatego, jeżeli zastanawiacie się nad zmianą systemu ogrzewania waszego biura, domu lub mieszkania materiał ten pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Krakowianie pojadą 77 nowymi ekologicznymi autobusami

Następny artykuł

TAURON dostarczy prąd dla administracji rządowej

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,