Innogy otrzymuje kontrakt w Walii

Firma Innogy UK Renewables otrzymała prawa do budowy dużej elektrowni wiatrowej w północnej Walii, wygrywając przetarg zorganizowany przez Natural Resources Wales (NRW).

Deweloper otrzymał prawa do analizy terenów w Alwen Forest niedaleko Ruthin, w celu przygotowania dokumentów aplikacyjnych, które muszą być złożone do lokalnych władz w związku z staraniami o budowę farmy wiatrowej na terenie wynajętym od Dwr Cyru Welsh Water.

Jak komentuje NRW, oferta Innogy jest bardzo wartościowa, gdyż zawiera w sobie także istotny element społeczny. Deweloper przewiduje budowę farmy we współpracy z Community Energy Wales, co ma umożliwić skupienie się na społecznym współdzieleniu własności projektu.

Jak donosiło już wcześniej Innogy i Community Energy Wales, planowana farma wiatrowa składać się będzie z od 9 do 11 turbin wiatrowych.

Jestem bardzo zadowolona z wygranej tej oferty, która będzie zyskiem także dla lokalnej społeczności i ludzi którzy uczestniczyć będą w projekcie – skomentowała Lesley Griffiths, sekretarz ds. środowiska i spraw wiejskich rządu Walii. – Takie podejście sprawi, że wygenerowane przez tę inwestycję środki pozostaną do dyspozycji lokalnej społeczności – dodała.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Sahara dostarczy energię słoneczną do odbiorców w Europie

Następny artykuł

Ekospalarnia, czyli termiczne przekształcanie odpadów w Krakowie

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,
  • kurs adwords
  • cena google adwords kursy video wystarczy kilka chwil aby założyć konto w usłudze i zacząć pozyskiwać nowych klientów

    prawolingo.pl