1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Sahara dostarczy energię słoneczną do odbiorców w Europie

Acciona uruchamia 246 MW farmę PV w Chile

Sahara dostarczy energię słoneczną do odbiorców w Europie

TuNur, prywatna firma energetyczna z siedzibą w Wielkiej Brytanii, za zgodą tunezyjskiego Ministerstwa Energii, Kopalń i Energii Odnawialnej opracuje projekt budowy elektrowni słonecznej o łącznej mocy 4,5 GW, która zostanie zlokalizowana na piaskach Sahary.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Nowa infrastruktura solarna umożliwi przesył energii słonecznej w wybrzeży Afryki Północnej do Malty, środkowych Włoch ora na południe Francji za pomocą kabla podmorskiego, który ma zostać zainstalowany do 2020 roku. Pierwszy kabel FVDC połączy Tunezję i Maltę. Drugi system kablowy zwiąże Tunezję z centralnym systemem elektroenergetycznym Włoch, z puntem zlokalizowanym na północy Rzymu. Przedstawiciele TuNur podkreślili, że prace nad połączeniem Afryki i Europy trwają już od kilku lat. Trzecie połączenie, z Francją, jest w fazie badań.

TuNur poinformowało, że wytworzona energia na Saharze zasili ponad pięć milionów pojazdów elektrycznych. Elektrownia słoneczna przede wszystkim zaspokoi pod względem energetycznym Tunezję. – Część produkcji będzie dostępna do zagospodarowania na poziomie lokalnym i krajowym, na życzenie tunezyjskiego rządu – wyjaśnił Kevin Sara, prezes TuNur. Dodał, że ekonoma projektu jest bardzo atrakcyjna.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.