Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Innowacyjne mobilne laboratorium do pomiaru infrastruktury energetycznej

Innowacyjne mobilne laboratorium do pomiaru infrastruktury energetycznej

W Polsce będzie działać mobilne laboratorium do pomiaru infrastruktury energetycznej. Wóz Centrix Evolution został wyprodukowany przez firmę Megger. Electrum Solutions wykorzysta go do diagnostyki sieci, szybkiej lokalizacji, a następnie naprawy usterek. Może być używany przez operatorów sieci energetycznych, magazynów energii, farm wiatrowych i fotowoltaicznych oraz głównych wykonawców do pomiarów powykonawczych. 

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama


Centrix Evolution ma bardzo szerokie zastosowanie – urządzenie jest zintegrowane z zaawansowanym oprogramowaniem, umożliwiającym przeprowadzenie pełnej diagnostyki sieci. W efekcie zespół Electrum Solutions będzie w stanie dostarczyć klientom informacje o całkowitym stanie technicznym ich infrastruktury, począwszy od zmapowania i dokumentacji tras kabli, aż po inteligentną predykcję napraw. Testy z wykorzystaniem nowoczesnego wozu pomiarowego pozwalają na kompleksową ocenę kluczowych czynników – należą do nich między innymi rezystancja izolacji czy obecność poziomu wyładowań niezupełnych.

Najwyższej klasy lokalizator Teleflex, który jest na wyposażeniu Centrix Evolution, umożliwia dokładne zlokalizowanie usterki nawet w promieniu kilkunastu kilometrów od generatora mocy. Dzięki temu można maksymalnie skrócić proces identyfikowania miejsca naprawy i odpowiednio się do niej przygotować, oszczędzając przy tym czas i zasoby oraz ograniczając koszty.

– Prostota obsługi Centrix Evolution oraz zintegrowany system diagnostyczny, który umożliwia szybką detekcję i naprawę usterek, przekładają się na wysoką efektywność usług O&M. System redukuje czas przestoju obiektów OZE i związane z tym straty w generacji energii elektrycznej. Nasze rozwiązanie zapewnia również znaczący wzrost niezawodności działania, zwłaszcza w przypadku starszych instalacji, a jednocześnie pozwala na elastyczne dostosowanie się do indywidualnych potrzeb każdego klienta – komentuje Krzysztof Kuc, Kierownik Serwisu w Electrum Solutions. 

Źródło tekstu i zdjęć: informacja prasowa Electrum

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.