Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

InPost inwestuje w czujniki jakości powietrza w paczkomatach

InPost inwestuje w czujniki jakości powietrza w paczkomatach

Paczkomaty InPost to jedna z najpopularniejszych metod odbierania przesyłek zamówionych online. Firma inwestuje w nowe punkty, a także kładzie nacisk na przedstawianie proekologicznych rozwiązań. 

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Sieć paczkomatów rośnie!

InPost dynamicznie rozwija sieć swoich paczkomatów – na początku roku użytkownicy mogli korzystać z ponad 10 tysięcy punktów, a w październiku ich liczba przekroczyła już imponujący pułap 15 tysięcy. Firma zakłada, że do końca 2021 roku uda się rozszerzyć strukturę o kolejne lokalizacje. 

Czy paczkomaty są bardziej ekologiczne?

Nie da się ukryć, że odbiór zamówień w paczkomatach jest niezwykle wygodny – klienci mogą wybierać z tysięcy punktów i odwiedzać je o każdej porze dnia i nocy. Ale komfort użytkowników idzie również w parze z korzyściami dla środowiska. Firma szacuje, że wybór ich paczkomatów redukuje emisję dwutlenku węgla nawet o 75% w porównaniu z dostawą kurierską bezpośrednio do domu klienta.

Kolejne kroki InPostu?

InPost skupia się nie tylko na rozwoju sieci paczkomatów, ale także na wprowadzaniu do niej proekologicznych rozwiązań. Na początku marca informowaliśmy o tym, że firma przystąpiła do realizacji programu “Green City”, który ma na celu ograniczenie emisji CO2. W październiku, w ramach kolejnego etapu akcji, InPost zamontował na wybranych paczkomatach czujniki jakości powietrza. 

Sprawdź czy warto wyjść po paczkę!

Urządzenia służą do mierzenia takich parametrów jak pyły zawieszone PM10 i PM2.5 oraz stężenia gazów NO2 i O3. Użytkownicy mogą także sprawdzić temperaturę, ciśnienie i wilgotność powietrza. Na razie czujniki pojawiły się w miastach partnerskich programu “Green City”, jednak w planach są kolejne lokalizacje. Pomiary można śledzić w czasie rzeczywistym w aplikacji InPost Mobile, która jest dostępna zarówno w Google Play, jak i w App Store. 

Akcja Green City w Polsce

Program “Green City” obejmuje m.in. takie miasta jak Kraków, Łódź, Rzeszów, Sopot, Kielce, Wałbrzych czy też Zielona Góra. W ramach akcji InPost skupia się m.in. na takich działaniach jak rozwijanie sieci pojazdów na napęd elektryczny oraz instalowanie antysmogowej kostki brukowej w pobliżu swoich paczkomatów. 

Cegły z odpadów. Sprawdź, co jest w ich składzie.

Źródła: noizz.pl, cashless.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, fot. pexels.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.