Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Elektryfikacja floty i ładowarki przy Paczkomatach. InPost i Łódź z programem “Green City”

Elektryfikacja floty i ładowarki przy Paczkomatach. InPost i Łódź z programem “Green City”

InPost, operator sieci paczkomatów, przystępuje do realizacji konceptu “Green City”, którego celem jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla i ruchu samochodów w centrach miast. Jednym z rozwiązań są ładowarki do samochodów elektrycznych przy Paczkomatach oraz elektryfikacja floty. Pierwszym partnerem InPostu zostało Miasto Łódź. 

B1
Reklama

Zielone miasta InPostu

Projekt InPostu współgra z założeniami “Smart City”. Idea zakłada inteligentne gospodarowanie zasobami, które zagwarantuje mieszkańcom przebywanie i poruszanie się w bezpiecznej, czystej i nowoczesnej przestrzeni. Działania na rzecz poprawy jakości powietrza zdecydowanie wpisują się w ten trend. 

W ramach współpracy InPost na swój koszt rozbuduje sieć Paczkomatów Inpost, wyposaży je w ładowarki elektryczne, oraz priorytetowo będzie wyposażał kurierów we flotę elektrycznych vanów – miasto dzięki temu szybciej osiągnie swoje cele poprawiające powietrze dla mieszkańców, oraz ZNACZĄCO ograniczy hałas i ruch miejski ze strony logistyki miejskiej – napisał na LinkedInie Rafał Brzoska, prezes InPost. 

Reklama

Na początek Łódź

W ramach współpracy Miasto Łódź udostępniło 70 nowych lokalizacji przeznaczonych na Paczkomaty. Jak zapewnia prezydent miasta Hanna Zdanowska, umożliwi to łodzianom wygodne odbieranie przesyłek jak najbliżej miejsca zamieszkania, bez konieczności dojeżdżania i stania w kolejkach. 

InPost

Obecnie jest to najbardziej ekologiczna z dostępnych form odbioru, a przy tym gwarantuje zmniejszenie natężenia ruchu w mieście i bezpieczeństwo związane z sytuacją epidemiczną. Stawiamy na niskoemisyjne dostawy do Paczkomatów zamiast tradycyjnych dostaw kurierskich, bo są one wygodne dla łodzian i korzystne dla miasta – dodała Zdanowska. 

1 mobile1 baner
Reklama

InPost czeka na kolejne miasta

Rafał Brzoska podkreśla, że inwestycje w Łodzi to dopiero początek. Do zielonego paktu firmy może przystąpić każde miasto lub gmina w Polsce. Poza pakietem ekousług, uczestnicy programu ustalą również termin wymiany floty samochodów kurierskich obsługujących miasto lub gminę na pojazdy elektryczne

Także polskie miasta rozumieją problem związany z zanieczyszczeniami środowiska – zainteresowanie projektem przeszło nasze oczekiwania, więc wkrótce planujemy kolejne wdrożenia. Dotychczas żadna firma kurierska na świecie nie zaproponowała podobnego rozwiązania. Środowisko to nasza wspólna odpowiedzialność – my zaczynamy od siebie – skomentował Brzoska. 

Źródło: inpost.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.