1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Elektryfikacja floty i ładowarki przy Paczkomatach. InPost i Łódź z programem “Green City”

inpost

Elektryfikacja floty i ładowarki przy Paczkomatach. InPost i Łódź z programem “Green City”

InPost, operator sieci paczkomatów, przystępuje do realizacji konceptu “Green City”, którego celem jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla i ruchu samochodów w centrach miast. Jednym z rozwiązań są ładowarki do samochodów elektrycznych przy Paczkomatach oraz elektryfikacja floty. Pierwszym partnerem InPostu zostało Miasto Łódź. 

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Zielone miasta InPostu

Projekt InPostu współgra z założeniami “Smart City”. Idea zakłada inteligentne gospodarowanie zasobami, które zagwarantuje mieszkańcom przebywanie i poruszanie się w bezpiecznej, czystej i nowoczesnej przestrzeni. Działania na rzecz poprawy jakości powietrza zdecydowanie wpisują się w ten trend. 

W ramach współpracy InPost na swój koszt rozbuduje sieć Paczkomatów Inpost, wyposaży je w ładowarki elektryczne, oraz priorytetowo będzie wyposażał kurierów we flotę elektrycznych vanów – miasto dzięki temu szybciej osiągnie swoje cele poprawiające powietrze dla mieszkańców, oraz ZNACZĄCO ograniczy hałas i ruch miejski ze strony logistyki miejskiej – napisał na LinkedInie Rafał Brzoska, prezes InPost. 

Na początek Łódź

W ramach współpracy Miasto Łódź udostępniło 70 nowych lokalizacji przeznaczonych na Paczkomaty. Jak zapewnia prezydent miasta Hanna Zdanowska, umożliwi to łodzianom wygodne odbieranie przesyłek jak najbliżej miejsca zamieszkania, bez konieczności dojeżdżania i stania w kolejkach. 

InPost

Obecnie jest to najbardziej ekologiczna z dostępnych form odbioru, a przy tym gwarantuje zmniejszenie natężenia ruchu w mieście i bezpieczeństwo związane z sytuacją epidemiczną. Stawiamy na niskoemisyjne dostawy do Paczkomatów zamiast tradycyjnych dostaw kurierskich, bo są one wygodne dla łodzian i korzystne dla miasta – dodała Zdanowska. 

InPost czeka na kolejne miasta

Rafał Brzoska podkreśla, że inwestycje w Łodzi to dopiero początek. Do zielonego paktu firmy może przystąpić każde miasto lub gmina w Polsce. Poza pakietem ekousług, uczestnicy programu ustalą również termin wymiany floty samochodów kurierskich obsługujących miasto lub gminę na pojazdy elektryczne

Także polskie miasta rozumieją problem związany z zanieczyszczeniami środowiska – zainteresowanie projektem przeszło nasze oczekiwania, więc wkrótce planujemy kolejne wdrożenia. Dotychczas żadna firma kurierska na świecie nie zaproponowała podobnego rozwiązania. Środowisko to nasza wspólna odpowiedzialność – my zaczynamy od siebie – skomentował Brzoska. 

Źródło: inpost.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.