1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

InPost wprowadza ekologiczne paczki wielokrotnego użytku EkoBox. Pierwsze w Polsce

InPost wprowadza ekologiczne paczki

InPost wprowadza ekologiczne paczki wielokrotnego użytku EkoBox. Pierwsze w Polsce

InPost wprowadza ekologiczne paczki wraz ze sklepem online MODIVO. Firmy wdrażają produkcyjną wersję zamkniętego obiegu opakowań EkoBox – to koncept ekologicznych opakowań wielokrotnego użytku i pierwszy w Polsce system wtórnego obiegu opakowań dla e-sklepów. Rafał Brzoska, prezes InPostu, przekonuje że, EkoBox pozwoli nawet na dziesięciokrotne ograniczenie liczby kartonów w obiegu.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

InPost wprowadza ekologiczne paczki

InPost wprowadza ekologiczne paczki i przekonuje, że dzięki ponownemu wykorzystaniu EkoBox można nawet kilkukrotnie ograniczyć liczbę wyrzucanych kartonów. Przesyłka zamówiona z dostawą do paczkomatu InPost w pudełku EkoBox można ponownie zwrócić do paczkomatu, co zmniejszy liczbę kartonów w obiegu nawet dziesięciokrotnie.


InPost twierdzi, że udostępni możliwość dołączenia do programu EkoBox każdemu odpowiedzialnemu podmiotowi z branży e-commerce, który chce zadbać o środowisko naturalne i ograniczyć ilość generowanych odpadów.

InPost EkoBox 

Codziennie miliony kartonowych opakowań po dokonanych zakupach internetowych trafiają na śmietnik. EkoBox jest zrobiony z ekologicznego kartonu, w pełni nadającego się do recyklingu i posiada certyfikat FSC, który świadczy o wykorzystaniu certyfikowanych surowców w procesie produkcji opakowań. Program ten opiera się na zasadach zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnych praktyk stosowanych w odniesieniu do gospodarki leśnej oraz na zasadach umożliwiających śledzenie handlu i produkcji produktów z drewna pochodzących z certyfikowanych lasów.

Stworzenie zamkniętego systemu obiegu opakowań wymaga ścisłej współpracy formy logistycznej i sprzedawcy. Pudełka EkoBox powstały przy współpracy z duńską firmą ReZIP. 

– (…) Już teraz zdecydowaliśmy się wprowadzić nasz zamknięty system obrotu opakowaniami wielokrotnego użytku na pełną skalę. Robimy to dlatego, że rosnąca popularność zakupów on-line przyczynia się do wzrostu ilości używanych opakowań, a w konsekwencji odpadów. Z roku na rok można zaobserwować, jak szybko rozwija się branża e-commerce i jaka będzie jej skala w przyszłości. 

(…) InPost wprowadza system pełnego recyklingu opakowań oraz wielokrotnego ich wykorzystania. Dzięki używaniu EkoBox, możemy nawet dziesięciokrotnie ograniczyć ilość kartonu w obiegu, a tym samym znacznie zmniejszyć ilość odpadów. 

(…) InPost jako jedyna firma w Polsce, ma możliwość zaoferowania takiego rozwiązania na ogólnokrajową skalę dzięki sieci blisko 17 tysięcy Paczkomatów (…). Ograniczenie, tworzonych przez naszą cywilizację gór śmieci, to wyzwanie z którym musimy poradzić sobie jak najszybciej  – powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Już od czerwca konsumenci będą mogli skorzystać z EkoBox w sklepie internetowym MODIVO.

źródło: inpost.pl/ekobox, zdj. główne – Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.