Instalacja fotowoltaiczna w siedzibie Toyoty

farma fotowoltaiczna Kraśnik Koszaliński

Toyota już od dłuższego czasu planowała budowę nowej siedziby w USA. Na nowo powstałym budynku w Teksasie miała zagościć instalacja fotowoltaiczna, która wypełni 25% zapotrzebowania, lecz japoński producent postanowił zamontować jeszcze większą instalację.

Panele fotowoltaiczne zamontowane w siedzibie Toyoty będą mieć moc 8,79 MW, czyli o 1 MW więcej niż początkowo planowano. Na całość projektu składa się 20 tysięcy paneli PV, których łączna powierzchnia odpowiada 10 boiskom do futbolu amerykańskiego. Instalacja fotowoltaiczna pokryje 1/3 zapotrzebowania na energię elektryczną nowej siedziby Toyoty.

Za montaż odpowiedzialna jest firma SunPower, która ma już spore doświadczenie w branży fotowoltaicznej. To między innymi ona odpowiedzialna jest za realizację planów, dotyczących przejścia chilijskiego metra na zieloną energię, o czym już pisaliśmy na portalu SwiatOZE. Projekt został wykonany przez SunPower za darmo, bowiem instalacja ma charakter abonamentowy.

Przejście na zieloną energię to jeden z celów zawartych w programie Toyota Enviromental Challenge 2050, którego większość założeń odnosi się do ochrony środowiska. Toyota już dzisiaj podejmuje działania, które mają na celu przybliżyć ją do ich realizacji.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

POLOmarket dba o środowisko naturalne

Następny artykuł

Tesla instaluje systemy PV na swoich stacjach ładowania Supercharger

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,