Internauci mają moc. Pomogli odbudować zdewastowaną pasiekę

Badacze na całym świecie prowadzą liczne obserwacje pszczół, aby lepiej zrozumieć te owady, a ekolodzy apelują o ich odpowiednią ochronę. Często jednak zdarzają się tacy, którzy swoim zachowaniem niweczą ich wysiłki. Jednak odbudowanie zdewastowanej przez nieznanego sprawcę pasieki, jest dowodem na to, że jedni mogą skutecznie naprawiać błędy innych.

Wszystko zaczęło się od niespotykanego aktu wandalizmu. W marcu na terenie województwa mazowieckiego, nieznany sprawca zniszczył 24 ule. Właściciel bardzo szybko podjął działania, aby naprawić szkody wyrządzone przez wandala. 

Fotowoltaika od Columbus Energy

Pszczelarz opisał zaistniałą sytuację i stworzył akcję zbierania funduszy na jednym z przeznaczonych do tego portali internetowych. 

Duży sukces 

Zbieranie funduszy zakończyło się niemałym sukcesem, ponieważ w momencie zakończenia zbiórki, zgromadzona przez pszczelarza kwota okazała się być dużo większa, niż ta pierwotnie wyznaczona przez poszkodowanego. Wszystkie zgromadzone w ramach zbiórki pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój pasieki pod kątem edukacyjnym.

Problemy pszczół

20 maja obchodzony jest światowy dzień pszczoły. Co roku jest on świetną okazją do tego, aby zwrócić uwagę opinii publicznej, między innymi na duży problem związany z wymieraniem tych zwierząt na skutek działalności człowieka. Nie chodzi tylko o zdarzające się co jakiś czas akty wandalizmu, podobne do tego opisanego powyżej, ale przede wszystkim o nadmierne używanie pestycydów w rolnictwie. Dla pszczół są one niestety zabójcze. 

Internauci chętni do pomocy

Internauci już wiele razy pokazali, że są bardzo dużą siłą, jeśli chodzi o gromadzenie funduszy na konkretny cel. Dzięki takiemu zdalnemu, pieniężnemu wsparciu zostało powołanych do życia wiele ciekawych projektów. W czasach pandemii wsparcie internautów było szczególnie ważne dla tych wszystkich instytucji, które zostały prewencyjnie zamknięte.

Wciąż można znaleźć linki do zbiórek wspierających m.in. zoo w różnych miastach.  

Źródło: radiokolor.pl