Islandia kolejnym celem Tesli

Tesla nie zwalnia tempa w ekspansji na elektromobilnym rynku. Swoje produkty i usługi rozpowszechnia w Europie, ale jak dotąd omijała Islandię, która uważana jest za jeden z najbardziej ekologicznych krajów.

Ta sytuacja ulegnie niebawem całkowitemu odwróceniu za sprawą nowej strategii Tesli, jaką ogłosił jej szef Elon Musk, który powiedział, że: „Islandia jest idealna dla pojazdów elektrycznych. Wytwarzanie energii elektrycznej na wyspie jest już prawie w 100% odnawialne, co sprawia, że ​​pojazdy elektryczne są super czyste. Innym z elementów, który pomoże pojazdom elektrycznym w zdobyciu serc Islandczyków, jest fakt słabego zaludnienia, jaki ma miejsce w tym kraju (350 tys. osób).

Większość obywateli Islandii to mieszkańcy stolicy — Reykjaviku. Dlatego mają oni stosunkowo krótkie odcinki do codziennego pokonywania. Jak na razie sprzedaż samochodów elektrycznych stanowi w Islandii 15% ogólnego wskaźnika.

W przypadku Danii i Finlandii Tesla nie zainwestowała zbyt wielkich funduszy, a mimo to sprzedała tysiące egzemplarzy swoich samochodów. Dlatego koncern przygotowuje się do otwarcia centrum usługowo-serwisowego oraz stacji szybkiego ładowania w Islandii – z myślą o klientach, którzy już posiadają ich pojazdy.

W ostatnich tygodniach firma ABB wygrała kontrakt na budowę 15 stacji szybkiego ładowania wzdłuż głównej autostrady w Islandii. Wydaje się więc, że tylko kwestią czasu jest, kiedy liczba sprzedanych pojazdów Tesli zacznie osiągać założone przez Elona Muska cele.

Źródło: electrek

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

W Osieku powstanie farma fotowoltaiczna na potrzeby Grupy Azoty Siarkopol. Kilkanaście tysięcy paneli wyprodukuje rocznie niemal 5 GWh energii

Grupa Azoty Siarkopol wybuduje w Osieku (woj. świętokrzyskie) gigantyczną farmę fotowoltaiczną na własne potrzeby. To pierwsza w Polsce inwestycja firmy we własną elektrownię. Farma powstanie na niezagospodarowanych terenach powstałych po wydobyciu siarki.

Ekwadorscy Indianie ochronili las Amazonii!

Pozytywne wieści napłynęły w tym tygodniu z Ekwadoru: plemię Waorani wygrało spór z rządem, który chciał przeznaczyć las Amazonii pod wydobycie ropy naftowej. To wzorcowy przykład na to, że nawet mała lokalna społeczność może sprzeciwić się niszczeniu środowiska naturalnego.