samolot-paliwo do samolotów

Izraelczycy stworzą elektryczny samolot pasażerski?

Izraelski start-up Eviation Aircraft zamierza zrealizować innowacyjny projekt, który powinien znacząco wpłynąć na rozwój elektryfikacji. Cel to wyprodukowanie pierwszego na świecie elektrycznego samolotu.

Według wstępnych założeń pierwsze loty elektrycznego samolotu miałyby odbyć się już za niespełna trzy lata. Dostawcą baterii będzie firma pochodząca się z Korei Południowej, Kokam. Zdecydowano się właśnie na nią, ponieważ jest w stanie dostarczyć akumulatory o łącznej pojemności 900 kWh i masie blisko 3,8 tony, co było jednym z wymogów przetargowych Eviation Aircraft.

Samolot, nad którym prowadzone są prace, roboczo nazwano „Alice”. Wstępnie zakłada się, że zamontowane baterie będą w stanie zapewnić 650 morskich mil zasięgu na jednym ładowaniu do pełna. Natomiast nie wiadomo, jak długi będzie czas ich ładowania. Pierwsza prezentacja prototypu samolotu ma odbyć się już za rok i być może wtedy więcej dowiemy się na temat jego specyfikacji technicznej.

2 comments
  1. pojemność akumulatora podajemy raczej w MWh, a MW to jednostka mocy, ale tu raczej rozmawiamy o kWh, największy akumulatory tesli w osobowych samochodach mają 100 kWh i ważą kilkaset kilogramów, 900 MW to moc bardzo dużego bloku w elektrowni węglowej

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!