Izraelczycy stworzą elektryczny samolot pasażerski?

samolot-paliwo do samolotów

Izraelski start-up Eviation Aircraft zamierza zrealizować innowacyjny projekt, który powinien znacząco wpłynąć na rozwój elektryfikacji. Cel to wyprodukowanie pierwszego na świecie elektrycznego samolotu.

Według wstępnych założeń pierwsze loty elektrycznego samolotu miałyby odbyć się już za niespełna trzy lata. Dostawcą baterii będzie firma pochodząca się z Korei Południowej, Kokam. Zdecydowano się właśnie na nią, ponieważ jest w stanie dostarczyć akumulatory o łącznej pojemności 900 kWh i masie blisko 3,8 tony, co było jednym z wymogów przetargowych Eviation Aircraft.

Samolot, nad którym prowadzone są prace, roboczo nazwano „Alice”. Wstępnie zakłada się, że zamontowane baterie będą w stanie zapewnić 650 morskich mil zasięgu na jednym ładowaniu do pełna. Natomiast nie wiadomo, jak długi będzie czas ich ładowania. Pierwsza prezentacja prototypu samolotu ma odbyć się już za rok i być może wtedy więcej dowiemy się na temat jego specyfikacji technicznej.

    2 komentarze

    1. pojemność akumulatora podajemy raczej w MWh, a MW to jednostka mocy, ale tu raczej rozmawiamy o kWh, największy akumulatory tesli w osobowych samochodach mają 100 kWh i ważą kilkaset kilogramów, 900 MW to moc bardzo dużego bloku w elektrowni węglowej

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Województwa sposobem na problemy energetyczne

Następny artykuł

Superdrewno już niebawem zastąpi stal?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,
%d bloggers like this: