Izraelski inwestor w hiszpańską fotowoltaikę

Izraelska spółka Ellomay Capital zamierza nabyć hiszpańską firmę Talasol Solar, która obecnie buduje farmę fotowoltaiczną w Hiszpanii. Budowany projekt ma mieć moc aż 300 MW. Wartość transakcji ocenia się na około 10 milionów euro.

Ten 300 MW projekt wart ma być docelowo nawet do 255 milionów euro. Instalacja budowana jest w okolicy Talacan w rejonie Caceres. Przewiduje się, że po ukończeniu farma produkować będzie nawet 580 GWh energii elektrycznej rocznie. Jak  informuje Ellomay projekt sfinalizowany zostanie za 10-15 miesięcy.

Ellomay spodziewa się, że pozostały kapitał, potrzebny do sfinansowania przedsięwzięcia uzyska od potencjalnych partnerów inwestycyjnych oraz banków w postaci pożyczek. Póki co Ellomay nie zamierza finansować budowy farmy PV w inny sposób, tj. z własnych aktywów..

Szef Ellomay Capital, Ran Fridrich powiedział: Talasol to bardzo materialny projekt, który ma szanse stać się największym systemem PV w Europie. (…) Wysokie nasłonecznienie na Półwyspie Iberyjskim, spadające koszty modułów fotowoltaicznych i atrakcyjne warunki finansowania, sprawiają, że hiszpański rynek solarny staje się bardzo dobrym miejscem do inwestycji”.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Duńczycy sprzedają 25 MW farmę wiatrową

Następny artykuł

WindEurope: plany UE dotyczące OZE są już przeterminowane

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,