Jaguar Land Rover przechodzi na energię odnawialną

Energetyka odnawialna stale zyskuje na znaczeniu zarówna dla przedsiębiorstw jak i dla rządów państw proponując rozwiązania mające na celu wyzwania stojące przed współczesnym bezpieczeństwem energetycznym. Spółka Jaguar Land Rover (JLR) poinformowała na swojej stronie internetowej, że osiągnęła porozumienie na dostawy energii ze źródeł odnawialnych, dostarczanej przez EDF Energy. Nowe porozumienie spółki motoryzacyjnej dotyczy 100- procentowych dostaw energii odnawialnej.

Producent samochodów w połowie marca 2017 roku podał do wiadomości, że wspomniane porozumienie ma być wprowadzone najpóźniej do marca 2020 roku. – Nasza przyszłość jest niskoemisyna, czysta i wydajna – powiedział w oświadczeniu dla mediów Ian Harnett, dyrektor zarządzający zasobami ludzkimi i globalnymi zakupami Jaguar Land Rover. – Nasz program związany ze zmniejszaniem obciążeń sieci krajowej nie kończy się tyko tutaj: poszukujemy stale nowych ulepszeń, zarówno w tym, w jaki sposób zmniejszyć zużycie energii oraz jak zminimalizować emisje dwutlenku węgla – wyjaśniła Harnett. W ten sposób spółka potwierdza swoje czynne zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Plany JLR odnośnie zakupów energii odnawialnej mają swoje miejsce w szerszej strategii dla zrównoważonego rozwoju. W raporcie z 2014/2015 roku spółka poinformowała, że w ciągu najbliższych trzech lat zainwestuje 36 milionów funtów w sektor OZE. Jak czytamy na sustainablebrands.com, zrealizowała jak do tej pory 60 projektów oszczędzających energię, co dało w sumie ograniczenie emisji CO2 o 57 tysięcy ton w skali roku.

Spółka nie jest jedyną w świecie biznesu, która w swoim codziennym funkcjonowaniu chce korzystać z „zielonej energii”. Na początku marca firma Apple poinformowała, że cała produkcja spółki będzie zasilana 100-procentową energią odnawialną. Za dostawy energii odnawialnej będzie odpowiedzialna japońska spółka Ibiden.