Jakość polskiego powietrza polepszy się w ciągu 5 lat

Tematem, który ostatnio często pojawia się w polskich mediach jest smog. Normy obecności pyłów PM2.5 oraz PM10 wyznaczone przez WHO są przekraczane nawet kilkukrotnie, szczególnie w miastach aglomeracji śląskiej oraz w małopolskim Krakowie. Jak jednak przekonuje Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, niebawem jakość polskiego powietrza powinna się poprawić.

Mateusz Morawiecki, obejmując stanowisko premiera, zdeklarował walkę z zanieczyszczeniem powietrza. Dlatego zdecydował się powołać nową minister ds. przedsiębiorczości i technologii, która będzie koordynować działania mające na celu m.in. minimalizowanie częstotliwości występowania smogu w Polsce poprzez opracowywanie i wdrażanie potrzebnych ku temu rozwiązań.

Jak poinformowała minister Jadwiga Emilewicz w rozmowie z Polską Agencją Prasową, w ciągu najbliższych pięciu lat oczekiwana jest poprawa jakości powietrza w Polsce. Wszystko dzięki podjętym inwestycjom oraz rozporządzeniom, które stopniowo wchodzą w życie.

„Zakładamy, że dzięki wdrożeniu norm dla paliw stałych i wsparciu najbardziej potrzebujących rodzin w termomodernizacji ich domów, w ciągu pięciu lat odczujemy poprawę jakości powietrza w polskich miastach”, powiedziała minister.

W rozmowie Jadwiga Emilewicz odniosła się także do statystyk. Są one przerażające, ponieważ szacuje się, że co roku z powodu zanieczyszczeń powietrza umiera ok. 40 tysięcy Polaków. Nie powinno być to zaskakujące, bo według danych Światowej Organizacji Zdrowia na 50 miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem na świecie, aż 33 znajdują się w Polsce.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Wrocławska galeria BWA Dizajn włączyła się do walki ze smogiem

Następny artykuł

Czy Stany Zjednoczone zapłacą odszkodowania za cła na panele fotowoltaiczne?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,